Viis kasulikku nõuannet, et suvine autosõit mööduks muretult

Kas on midagi veel mõnusamat, kui sumedal suvel mööda Eesti ja välismaa teid autoga kilomeetreid mõõta, ümbritsevat ilu nautida ja uusi piirkondi avastada? Ent mida teha selleks, et autoreis mõnusalt kulgeks.

Viige oma sõiduk reisikorda. Tehke sõidukile reisieelne kontroll ‒ vahetage vajadusel õli, laske kontrollida veermik ning vedelike tase. Samuti vaadake üle tagavararatta seisukord, vajalikud vahendid rehvivahetuseks või võtke kaasa rehviparandusvaht, mis päästab teid edukalt juhul kui rehviga midagi väiksemat juhtub.

Veenduge, et kohustuslik liikluskindlustus kehtib. Liikluskindlustus on kohustuslik kõikjal, selleta liigelda ei tohi. Lisaks soovitame kaasa võtta rohelise kaardi ‒ see on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument välismaal ja on kohustuslik reisimisel väljaspool Euroopa Liitu. Rohelise kaardi saab iga kindlustuspoliisi omanik küsida oma kindlustusandjalt. Liiklusõnnetuse korral hüvitatakse kahjud kannatanule seaduste põhjal, mis kehtivad õnnetuse toimumise riigis. Liikluskindlustuse kehtivust saab igaüks kontrollida Liikluskindlustuse fondi kodulehelt. (siit: https://vs.lkf.ee/pls/xlk/!sysadm.ic_insurance_cover_pkt.show_form?p_purpose=DRIVE)

Sõlmige ka koguriskikaitsega kaskokindlustus. See hüvitab pea kõik sõidukile põhjustatud ettenägematud ja ootamatud kahjud, hoolimata süüdlasest või õnnetuse toimumise kohast. Seega aitab kaskokindlustus maandada riski, et reis liiga kulukaks osutuks. Õnnetuse juhtudes tasub siiski alati ka väikseimast plekimõlkimisest pildid teha, seda nii lähivaates kui suures plaanis ning pidada nõu oma kindlustusandjaga.

Pange tasuta autoabi number telefoni ja autosse. Veenduge, et teie kindlustusega kaasnev 24h hädaabi teenus kehtiks kogu reisiteekonnal ning hüvitaks kõik mõistlikud ja põhjendatud kulutused ning vajadusel ka katkise auto Eestisse transportimise. Näiteks võib pukseerimisteenus välisriigis äärmiselt kulukaks osutuda.

Olge valmis reisi katkemisega seotud kuludeks. Kodumaal reisides tasub uurida, kas kaskokindlustusest on abi ka juhul kui õnnetuse tagajärjel on autoga reisi jätkamine võimatu. Pikema autoreisi puhul soovitame lisaks sõlmida ka välisriigis kehtiva reisikindlustuse, mis hüvitab muuhulgas ka ravikulud. Nii enne reisi katkemist tehtud ettemakstud kulutused kui ka kulud, mis on seotud sellega, kui keegi reisiseltskonnast peaks haigestuma.

KRISTJAN AHVEN, Swedbanki kasko- ja liikluskindlustuse valdkonnajuht

blog comments powered by Disqus