Viimase nädalaga lisandus Jõgevamaal 22 töötut

Maakonna töötute kasv on endiselt stabiilselt tõusuteel, kuid kui üle-eelmisel nädalal lisandus 35 töötut, siis eelmisel nädalal registreeris end töötukassas arvele 22 inimest.


Seega on töötute arv maakonnas 620. Samas lõpetas arveloleku 11 inimest, kellest siirdus tööle kaheksa ja ettevõtjana alustas kaks.
„See on kindlasti positiivne, et need kaks inimest on leidnud võimaluse, kuidas edasi minna. Eriti praeguses olukorras on see väga julge otsus. Ju oli otsus läbimõeldud ja plaanid selged,“ sõnas töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste (pildil), lisades, et ilmselt on kriis paljud mõtlema pannud, kuidas toime tulla ja edasi liikuda.
Kollektiivsest koondamisest on teatanud üks ettevõte. Kui esialgsete plaanide kohaselt oleks koondatud 35 inimest, siis nüüd otsustati koondada 31 töötajat. „Ka seal on mõned töökohad päästetud,“ nentis Võsaste.
Ka üritavad paljud ettevõtjad taas uksed avada ning neid on päev-päevalt aina enam. „Selge, et samamoodi, nagu kriisi läksime, me sealt ei välju.
On vaja teha raskeid otsuseid ja koondada, kuid ettevõtjad ise on uutele lähenemistele ja võimalustele avatud. Ettevõtjad on väga tublid olnud,“ kiitis Võsaste, et siiani püütakse töötasuhüvitisega toime tulla ja seeläbi inimesi võimalikult kaua tööl hoida.
Kellel vaja, saab esitada töötukassale uue kuu eest avalduse töötasuhüvitise maksmiseks. „Kui on muresid või küsimusi, pöörduge julgelt töötukassa poole, arutame, mis võimalused on,“ julgustas Võsaste.
Olgugi et töötukassa uksed jäävad silmast silma kohtumisteks kuni eriolukorra lõpuni suletuks, saavad abi endiselt kõik, kes seda vajavad. „Oleme oma infosüsteeme palju arendanud ja nõustamise tase ei muutu. Leiame paindlikult igasuguseid võimalusi. Neile, kel internetivõimalus puudub, saadame vormid kasvõi koju,“ sõnas Võsaste.
Pühapäevase seisuga oli töötukassas töötuna arvel 47 889 inimest. Registreeritud töötuse määr on 7,4%. Töötute arv on nädalaga kasvanud 3%, kuine kasv on 20%. Alates eriolukorra väljakuulutamisest on registreeritud töötute arv suurenenud 11 178 inimese võrra. Lõppenud nädalal võeti Eestis töötuna arvele 1766 inimest.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus