Viimane aeg võtta vaheajast viimast

Esimene soovitus koolinoortele, kellel vaheajal tegevuse leidmisega raskusi tekib, on üle vaadata oma kohustusliku kirjanduse ja igasuguste uurimustööde ning referaatide tähtajad, et mitte järgmisel veerandil hätta jääda. Abiturientidele oleks parim soovitus veelkord läbi vaadata oma lõpukirjandi materjalid, kuna seda kirjutavad gümnaasiumilõpetajad tänavu 26. aprillil, mis ei olegi enam nii mägede taga.

Vaheaega on võimalik veeta ka Jõgevamaal tegutsevates Avatud Noortekeskustes (ANK). Jõgevamaal on selliseid noortekeskusi kokku üheksa ning enamik neist töötavad koolivaheajal ka iga päev.

Iga päev midagi erilist

Põltsamaal Allika noortekeskuses korraldatakse isegi vaheaja eri, mille raames töötavad sealses ANK-is 3 praktikanti, kes õpivad Tallinna Pedagoogilises seminaris noorsootööd. “Need kolm tudengit korraldavad noortekeskuses iga päev midagi vahvat ja lõbusat,” sõnas Allika Noortekeskuse juhataja Heidi Paabort.

Samas viiakse läbi ka kampaaniat “Täht on sündinud”, mille eesmärk on noorte noorsootöösse kaasamine ning mille kohta on täpsemalt võimalik lugeda Allika Noortekeskuse kodulehelt internetiaadressil www.nyjuventus.ee.

 Siimusti Noortekeskuses tegeldakse koolivaheajal ettevalmistustega järgmiseks laupäevaks, mil toimub moeetendus, kus eksponeeritakse kohalike noorte moeloojate loomingut. Rohkem ongi tegevust Siimustis alles järgmisel nädalal, sest siis külastatakse kollektiivselt ooperietendust “La Traviata”.

Võimalus võtta osa kultuuri- ja spordisündmustest

Tänu Jõgeval avatud kinole siit kandi noortel jälle üks meelelahutusvõimalus juures. Sellel pühapäeval kell 14 on võimalik Jõgeva kultuurikeskuses näha komöödiafilmi “Nõiutud” ning sama päeva õhtul kell 18 linastub dokumentaalse materjali põhjal vändatud “Kuninganna”.

Neljapäeval on koolilastel võimalik kaasa elada ka oma õpetajatele, sest Jõgeva Ühisgümnaasiumis peetakse maha Jõgevamaa õpetajate võrkpalliturniir “Ässad”, kus osaleb 150 pedagoogi üle terve maakonna. Turniir algas juba kolmapäeval, kuid karikaid jagatakse alles neljapäeval kell 14.

Loomulikult on väga vajalik ja mõistlik vaheajal võimalikult palju värskes õhus  viibida ning teha kevadväsimuse peletamiseks kasvõi kord päevas üks korralik tervisejooks.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus