Viimaks ometi

Üllataval kombel andsid 23 riigikogu saadikut enne jaanipäeva, 18. juunil üle looma- ja looduskaitseseaduse muutmise eelnõu, et keelustada Eestis loomade pidamine, nende aretamine ja paljundamine karusnaha tootmise eesmärgil. Loomakaitsjad on sel teemal vaeva näinud viimased kuus aastat ning nüüd ollakse seaduse muutmiseks viimaks valmis.
Seadusemuudatuse eesmärk on keelata loomade pidamine, aretamine ja paljundamine karusnaha tootmise eesmärgil 2023. aasta 1. juulist. Plaan on seda tervitatavam, et paljud Euroopa riigid on ammu seda teed läinud ning ka paljud tipptasemel rõivatootjad ei vaata enam kauba tootmisel karusnaha poole.
Eesti on jäänud siin paraku pigem tagaplaanile ning kampaaniad ja rahvaalgatused selles vallas on jäänud paljudele riigikogu liikmetele kuulmata või märkamata. Endiselt on saadikuid, kes arvavad, et tegemist on täiesti aktsepteeritava ettevõtlusharuga, mida tuleks lausa toetada. Kuid mitte ükski loom ei pea elama terve elu kitsukeses puuris, et viimaks kasukaks saada. Need ajad on läbi paljudes maailma riikides ning ka Eesti võiks sama teed minna. Loodame.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus