Viimaks ometi uus korterelamu

Juba 28 aastat pole Jõgeval uut kortermaja nähtud. Kui suuremad linnad võivad endale lubada uuselamurajoone ja tõsiselt võetavat korteriturgu, magavad väikelinnad endiselt aastakümneid vanades magalates ning unistavad uhiuuest kortermajast. Unistused uutest peredest, linnapilti ilustavatest elementidest ja ajakohastest elamistingimustest võivad viimseni kaduma minna, sest arvatakse, et turgu ja nõudlust niikuinii ei ole.
Ent paraku räägib turg teist juttu. Eriti Jõgeval, kus üüriturul valitseb suuresti tühjus ning ka müügiga peab mitu korda mõtlema ja otsustama. Ometigi nõudlust oleks, ent inimest, kes julgeks värske korter-elamu linna tuua, pole veel leidunud.
Kui esimesed jutud seitsmekorruselisest elamust Jõgeval liikvele läksid, ei suutnud paljud oma silmi ja kõrvu uskuda. Nüüd kombitakse tasapisi tagasihoidlikku turgu ning kui vähegi huvilisi leidub, võib juba hakata kortereid broneerima. Ning siis võib loota, et projekteerimist saab alata ning elu käima minna. Ehk saavad viimaks siin tööl käivad inimesed, ümberkaudsed ehitustöölised ja kas või õpilased endale sobiva korteri välja valida. Nii võib loota, et ka uinuma jäänud müügiturg elavneb ning kriitilise pilguga vaadatakse pakutav üle.
Uus kortermaja võib peale vaadates tunduda ühe majana linnapildis, kuid pikas perspektiivis võib see saada ühele väikelinnale ülimalt oluliseks teetähiseks. Sest eks elus kipub ikka minema nii, et kus on, sinna tuleb juurde.

blog comments powered by Disqus