Viies Umbusi Kohaspetsiifiline Kunsti Sümpoosium kutsub

Esindatud kunstivaldkondade arv sel aastal on lai, kohal on nii kirjanikke, maalikunstnikke, perfomance?i kunstnikke kui ka arhitekt.

Sümpoosiumi eesmärk on suhelda ja leida vastastikuseid seoseid, et olla inspireeritud sealsest keskkonnast, vanast koolimajast, külast, selle ajaloost ja loodusest, samuti ka inimestest, kes seal elavad.

?Me tuleme Umbusisse ikka ja jälle tagasi”, ütles kunstisümpoosiumi korraldaja Agnes Domke. “Kuna me kõik oleme pärit linnastunud keskkonnast, siis siinne vaikus ja rahu on see, mida me naudime. Siinne keskkond võimaldab olla meditatiivses ja rahulikus ümbruses ning ilusas looduses. Vähem oluline ei ole ühenduse taastamine algelementidega nagu tuli (lõke), õhk (saun), vesi (jõgi), maa (aasad). Meeldivaks teevad Umbusi ka tema erilised päikeseloojangud, tagasihoidlikud ja rõõmsad lapsed.”

Kunstnikud kutsuvad kõiki huvilisi külla tutvuma näituse, installatsioonide, maalide ja perfomance?itega, mis seatakse üles vana koolimajas ja selle õues. 10-päevase loometöö tulemusi esitletakse Suurel Umbusi Kunstipeol laupäeval, 11. augustil kell 15 Umbusi vanas koolimajas.

Kunstipidu kestab hilisõhtuni, osalema on oodatud kõik kunstihuvilised, tulla võib perega, sest ka lastel on huvitavat tegevust.

Kunsti Sümpoosium on toimunud alates 2003. aastast ning sellesuvine on järjekorras viies.

JAKO JAAGU

blog comments powered by Disqus