Viies aastaaeg ka Jõgevamaal

Talvisest lumeküllusest on nüüdseks saanud suurvesi ja nendeski kohtades, mis muidu liigvee all ei kannata, võib tänavu vesi ootamatult kõrgeks tõusta.

Pühadeks maakoju läinud inimesed pidid oma suveelamutesse  pääsemiseks võimalikult kõrge säärega kummikud ostma. Hea, et kummikuid üldiselt saada on. Kus poodigi pole ja pikk linnasõit ette tuleb võtta, on olukord muidugi nutusem. Kummik on veel vähemalt paari lähema nädala jooksul maainimese põhijalats. Õnneks on ka nooremad inimesed need suisa moekaubaks tunnistanud ja valehäbist keegi märgade jalgadega ringi ei käi.

Nendes kohtades, kus suurveenuhtlus igakevadine, osatakse juba päris kenasti hakkama saada ja iga väiksema häda pärast päästjaid kohale ei kutsuta. Paljudele on aga taoline suurvesi esmakordne ning seetõttu tasub ka kogenumatel pisut kannatust varuda ning mitte kohe ehmunutega tõrelema hakata.

Kõik, kes Soomaa viiendat aastaaega ja ääretuid veevälju nautida tahaksid, peaksid aga kohale minema ja omal nahal kõik ära proovima, unustamata muidugi ettevaatust.  

6. aprill 2010

blog comments powered by Disqus