Viiendate klasside õpilased võtsid mõõtu õpioskustes

Aprilli keskel said Põltsamaal taas kokku Jõgevamaa koolide 5. klasside võistkonnad, et võrrelda õpioskuste olümpiaadil oma sellealaseid oskusi. Kümne ülesande lahendamiseks anti aega maksimaalselt kolm tundi.

Ülesannete ampluaa oli väga lai. Filmiklippi vaadates tuli meelde jätta metsa istutamise põhimõtted ja nipid. Ülesanne arvutil pani proovile orienteerumisoskuse konkreetsel veebilehel. Tuli lahendada salakirja ja uurida kassatšekki. Võistluse toimumise ajaks oli kevad meid n-ö ootele pannud. Et seda kompenseerida,  sai igaüks proovida lilleõie voltimist. Tunda tuli ka Eesti naaberriike, nende eluolu ning kontrollida teatmeteoste abil faktide õigsust.  Iseseisva lugemisülesande tekstilõik oli valitud Heljo Männi raamatust “Toomas Linnupoeg”, sest autor tähistas äsja oma 85 aasta juubelit.

Võistlusel osales kolmteist meeskonda üle kogu maakonna. Tähtis pole aga tulemus, vaid osavõtt. Seda tõestas oma kolmeliikmelise esindusega Pisisaare algkool, kus 5. klassis on vaid neli õpilast. Ja kui veel kedagi haigus kimbutab, siis tulebki kõigil teistel topelt tubli olla. Õpioskuste olümpiaadi žürii oli neljaliikmeline. Võistluse käigus oli võimalik oma punktiseisu jälgida  ja see asjaolu kruvis loomulikult pinget. Iga õpilane sai osalemise eest tänukirja, iga võistkond kommikoti.

Võitluse tulemustest selgus, et järgmisel aastal esindab 6. klasside  vabariiklikul õpioskuste olümpiaadil  meie maakonda Põltsamaa Ühisgümnaasium. Teise koha saavutas Palamuse Gümnaasiumi ja kolmanda Jõgeva Gümnaasiumi võistkond.

Loodetavasti kujunes päev põnevaks ja omamoodi lõbusaks. Fotod õpioskuste olümpiaadist on nähtaval Põltsamaa Ühisgümnaasiumi raamatukogu kodulehel www.pugrmk.weebly.com Need leiab ka  kooli  kodulehelt raamatukogu lingi alt. 

MEELI NURKA, õpioskuste olümpiaadi korralduskomisjoni liige

blog comments powered by Disqus