Viie välisriigi turismitegijad kohtuvad Jõgevamaal

Tänasest laupäevani saavad Jõgevamaal kokku viie välisriigi ja Jõgevamaa turismiettevõtjad ja reisikorraldajad, järjekordse rahvusvahelise kontaktseminari eesmärgiks on tutvustada maakonna turismiatraktsioone, anda ettevõtjatele võimalus leida uusi kontakte, et meile jõuaks aina rohkem turiste.


Maavanem Viktor Svjatõševi sõnul on oodata 34 külalist, kellest umbes pooled on kontaktseminarile registreerunud läbi sihtasutuse Lõuna-Eesti Turism. Kohal on üheksa inimest Leedust, neist enamik on turismiga tegelevad ettevõtjad. Valgevenest tuleb neli inimest, lõunanaabrite juurest kuus. Nende hulgas on ettevõtjaid erinevatest piirkondadest, ka Valmierast ja Smiltenest. Peterburist tuleb kuus turismikorraldajat, Soomest kahest omavalitsusest ehk Kaarinast ja Keuruust kaheksa ettevõtjat ja omavalitsuste esindajat.

Olulised isiklikud kontaktid

Neljapäeva õhtul tutvustatakse maakonda ning saadakse omavahel tuttavaks. “Reede hommikul sõidetakse juba erinevatesse kohtadesse, siis ei pea enam rääkima maakonnast vaid saab keskenduda turismiobjektidele,” märkis maavanem.

“Kõige olulisemad on taolise kontaktseminari puhul just isiklikud kontaktid. Ei istuta laua taga ega kuulata loenguid. Kõik sõltub nüüd meie ettevõtjatest, kas ja kuidas nad suudavad reisikorraldajatele meie huvitavaid turismiatraktsioone välja pakkuda. Palju sõltub nende huvist ja tahtest. Oleme palunud siia erinevatest riikidest inimesi, nüüd on juba meie ettevõtjate mure, kuidas nad saavad kontakti, vahetavad andmeid ning tutvustavad lisaks ka siinseid majutus- ja toitlustusteenuseid. Me esitleme ka Jõgevamaal valmistatud toitu.”

Eriline tähelepanu Peipsi piirkonnale

Tänavu majutatakse kõik kontaktseminarist osavõtjad Mustveesse. Peipsi järve ümbrust ja vanausuliste kultuuri tahetakse seekord rohkem tutvustada. Tuntud turismimarsruut Via Hanseaticagi läheb samuti mööda Peipsi äärt. Ilmad peaksid nädala lõpus olema ilusad ja Peipsi järv pakub seega meeldejäävaid emotsioone.

Esimesed visiidid tehakse Kasepää valda Peipsi järve elu tuppa. Tutvutakse vanausuliste ja samovaride muuseumiga, kohal on muuseumi omanik Veronika Kookmaa, kes oma valdusi suurepäraselt tutvustab. Muuseumis on, mida uudistada.

Edasi liigutakse Kalevipoja muuseumi ja seiklusparki. Osalejad saavad madalseiklusraja atraktsioone proovida, loodetavasti tekitab see hommikul parasjagu positiivseid emotsioone ja lisab korralikult adrenaliini.

Palamusel Oskar Lutsu kihelkonnakoolimuuseumis tuleb kõikidel vastu pidada vanaaegne koolitund. Loodetavasti suudetakse jätt kirjutada nii, et näpud tindiseks ei saa. Kui koolitund läbi võib osavust proovida saunaakna laskmises.

Lõunat süüakse juba Põltsamaal alevivanem Carl Schmidti majas, edasi ootab giidituur Põltsamaa lossis. Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänav tutvustab oma valdusi väga huvitavalt.

Et Põltsamaa on veinipealinn, siis ei saa sellest linnast lahkuda veine degusteerimata. Loomulikult jõutakse ekskursiooni lõpuks Põltsamaa veinikeldrisse ja proovitakse kohalike meistrite loomingut. Edasi sõidetakse läbi Puurmani, kus on mõned aastad tagasi täielikult korda tehtud imeilus loss ning lossipark koos renoveeritud kalapääsuga Pedja jõel.

Turismimagnetiks Jääaja keskus

Võimas turismimagnet Jääaja keskus jääb Jõgeva- ja Tartumaa piirile. Tartu vallavanem Aivar Soop tutvustab külalistele maja ja räägib samuti loodavast Vooremaa geopargist.

“Jääaja keskus ja Vudila mängumaa on kahtlemata ühed põnevamad turismiatraktsioonid ja need ei jäta tavaliselt külalisi ükskõikseks,” tõdes maavanem.

Reede õhtul pärast ringreisi on Mustveesse, ühisele õhtusöögile külalistega, oodatud ettevõtjad, omavalitsusjuhid ja erinevate organisatsioonide esindajad, kokku 75 inimest. Eesmärgiks on erinevad osapooled kokku viia.

“Kui palju taolisest kontaktseminarist kasu saab olema, sõltub siiski paljuski meie inimestest. Väga üldiselt jagunevad ettevõtjad kolme rühma – ühed tegutsevad omapäi ega soovi segamist. Teine osa on neid, kel juba oma kontaktid ja sidemed olemas, nemad ei usu, et keegi saaks veel midagi uut juurde pakkuda. Kui neil on vaja abi, siis nad küsivad ja väga konkreetselt. Kolmas osa on neid, kes hea meelega käivad, vaatavad ja kuulavad ning tahavad end arendada. See aktiivne seltskond otsib alati midagi uut, mida ellu viia.” rääkis maavanem.

Laupäeval on kavandatud ühine Paunvere väljanäituse külastamine, mis annab hea ülevaate meie ettevõtjate toodangust. Põhirõhk kohalikul toidul ja turismil.

Kontaktseminari korraldajaks on Jõgeva maavalitsus ning Jõgevamaa Arendus ja Ettevõtluskeskus (JAEK) koos Jõgevamaa Omavalitsuste Liiduga (JOL). Varasemad seminarid on peetud 2013. aastal Põltsamaal ja aasta hiljem Luual.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus