Viie maakonna laulu- ja tantsupidu Peipsi rannikul

6. juunil Kasepääl peetav Peipsi äärsete maakondade laulu- ja tantsupidu on esimene taoline kultuurisündmus, mis saab teoks otse Peipsi rannikul.

Peole  on registreerunud esinema 2500 lauljat, tantsijat ja pillimängijat  Jõgeva-, Tartu-, Põlva-, Ida-Viru- ning esimest korda ka Lääne-Virumaalt.

“Traditsioonilisest peost  võtavad tänavu esimest korda osa kõik tantsijate ja lauljate vanuserühmad, kaasatud on ka lastekollektiivid ja memmede tantsurühmad,” ütles Peipsi Peo  stsenarist-lavastaja ja liikumise üldjuht Airi Rütter. Kooride peadirigent on Maret Oja ja orkestrite peadirigent Urmas Mägi ning rongkäigu peakorraldaja Ain Valdmann.

Mustveest algav  peorongkäik suundub mööda Euroopa pikimat külatänavat Peipsi rannikule Kasepääle. Peole annab omapära Peipsi teema,  kõlavad ka mitmed sellele järvele pühendatud laulud ja muusikapalad.  Peo juhiks on Kalevipoeg, keda abistavad tuntumad tegelased Oskar Lutsu „Kevadest”.

“Peamiselt lauldakse, tantsitakse ja mängitakse peol repertuaari, mis tuleb esitamisele ka Tallinnas juulis toimuval laulu- ja tantsupeol,” ütles Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist ning laulu- ning tantsupidude koordinaator Pille Tutt.

“Peipsi pidu on hea võimalus tugevdada Peipsi äärsete valdade ja linnade ühtekuuluvustunnet ning tutvustada ainulaadset piirkonda ja siinset kultuuri paljudele inimestele Eestist ja välisriikidest,” ütles kultuurisündmust korraldava komisjoni esimees, Jõgeva maavanem Aivar Kokk

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus