Vihmamärg rada rulluisutajaid ei heidutanud

Üheteistkümnes Kalevipoja rullisõit tõi pühapäeval Laiuseväljale ligi kolmsada rulluisusõpra, kes ei lasknud ennast heidutada mornist ilmast ning hommikuse vihmasaju järel libedaks muutunud rajast. Põhidistantsil meestest võidutsenud lätlase Reinis Znotinši järel sai teise koha Aleks Luik, naistest võttis kindla esikoha Saskia Alusalu.


Esimestel aastatel Tartu-Jõhvi maanteel sõidetud Kalevipoja rulluisumaraton toodi Jõgeva-Mustvee maanteele tunamullu. Kui kahel eelmisel aastal kimbutas rulluisutajaid Laiuse lossivaremete juurest alanud rajal pigem kuum suveilm, siis nüüd pakkus osalejatele ja korraldajatele peamurdmist öisest ja hommikusest vihmasajust märjaks muutunud rada.

Kõige väiksematele rulluisusõpradele mõeldud pisirullisõidu olidki korraldajad laste ohutuse nimel sunnitud ära jätma. TuttiFrutti lastesõidu stardi eel vihmasadu õnneks siiski lakkas ning kuiv ja hetketi ka päikseline ilm püsis kõigi osalejate ja pealtvaatajate rõõmuks kuni võistluspäeva lõpetanud Rahvarulli viimase finišeerija rajalt naasmiseni. Seejärel puhkenud paduvihm sundis aga korraldajaid koguni autasustamise alguse edasi lükkama.

Tänavuse UusMaa Rullituuri kolmanda etapina sõidetud 15 kilomeetri pikkusel eraldistardist läbitud põhidistantsil sai lõpuaja kirja 85 meest ja 26 naist.

Meestest näitas kiireimat minekut ka Pärnus toimunud eelmisel Rullituuri etapil esikoha saanud lätlane Reinis Znotinš, kes läbis veel üsna vihmamärjal rajal võistlusmaa 25 minuti ja 43 sekundiga. Vaid üheksa sekundiga jäi võitjast maha adaverelane Aleks Luik, kes suutis omakorda üheksa sekundiga edestada sarja mullust võitjat Kert Keskpaika. Esikolmikule järgnesid lätlased Lauris Bitenieks (26.19) ja Robert Pundurs (26.38), kuuenda ajaga lõpetas Vahur Valvas (26.43). Autasustamisele pääsenud kuue parema hulgast jäid napilt välja kiiruisuradadel endale nime teinud Mart Markus (26.49) ja Kaspar Kaljuvee (26.52).

Naistest võttis hooaja kolmanda võidu Eesti parim naiskiiruisutaja Saskia Alusalu. Norra kiiruisuakadeemias harjutav Alusalu läbis 15 kilomeetrit ajaga 28.17 ning edestas teise koha saanud Diana Kaarestet minuti ja 53 sekundiga. Kolmanda koha sai Kaarestest neli sekundit aeglasem olnud Enel Kõrva, esikuuikusse mahtusid veel Julia Barakova (32.11), Terje Vingisaar (32.17) ning Sandra Alusalu (32.32). Adaverelastest jõudis esitosinasse ka Mariin Sarap, kes oli ajaga 34.03 üheteistkümnes.

Nagu meeste põhidistantsil, läksid ka lühemates sõitudes esikohad Läti rulluisutajatele. 10 kilomeetri pikkuse poolmaratonisõidu läbis kõige kiirema ajaga Viktors Kokins (19.03), kes edestas adaverelast Kermo Voitkat üheksa sekundiga. Kolmas oli Juri Širokov (19.56), kellele järgnesid Sandis Reinsons ja Dzintars Lapins. Naistest sai esikoha üldarvestuses kõrge kuuenda kohaga lõpetanud Veronica Ivanova (20.45), talle järgnesid Tuuli Vaher (21.11) ja Elizabeth Jõgi (21.34).

10 kilomeetri pikkusel rahvarullil, mis läbiti ühisstardist, võtsid lätlased koguni kuus paremat kohta. Esikolmikusse jõudsid Signe Malnaca, Laura Jankovska ja Anna Krumina. Lastesõidu kiireim oli Patricija Elizabete Snikere.

UusMaa rullituuri põhidistantsi üldarvestuses on kolme etapi järel 2926 punktiga liidripositsioonil Kert Keskpaik, kes tänavustel etappidel on küll seni jäänud võiduta, kuid püsinud stabiilselt esinelikus. Vaid nelja punktiga jääb Keskpaigast maha lätlane Robert Pundurs, kolmas on 2887 punktiga Mart Markus. Ühel etapil mittestartinud Aleks Luik on 1944 punktiga 55. kohal, vaid avaetapil osalenud Marten Liiv 974 punktiga 104. kohal.

Naistest on kõigil etappidel võidutsenud Saskia Alusalul kirjas 3000 punkti, järgnevad Diana Kaareste 2936 ning Enel Kõrva 2922 punktiga. Sandra Alusalu on 2881 punktiga viies ning kahel etapil osalenud Mariin Sarap 1921 punktiga üheksateistkümnes.

Kokku on kolmel etapil punkte saanud 164 meest ja 42 naist.

Rullituuri viimane osavõistlus, 41,2 kilomeetri pikkune Tallinna rulluisumaraton, sõidetakse 3. septembril Viimsis.

UusMaa Rullituur on Põhja-Euroopa suurim erinevatest distantsivalikutest kokku pandud rulluisutamise sarivõistlus, millel osalemine on jõukohane erineva vanuse ja oskusega harrastajatele.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus