Vestlusring Pajusi rahvamajas

Vestlusringis käivad omakandi inimesed Pajusi rahvamajas koos iga kuu. “Tulevad need, kellel parasjagu aega ? pensionärid, noored pereemad ja needki, kes sellel ajal tööst vabad juhtuvad olema. Arutame asju, mille vastu rahval huvi ja mis selgitamist vajavad. Vahel oleme samal ajal ka mõnd käsitööd teinud, mis just pikka ettevalmistust ei nõua,” selgitas rahvamaja perenaine Aili Soolepp.

Seekord olid külla tulnud Pajusi vallavalitsuse sotsiaalnõunik Tiia Juhkam ja abivallavanem Karmo Eesmäe. Viimane andis kuulajatele ülevaatliku pildi sellest, kuidas hakkavad alates järgmise aasta märtsist toimima jäätmemajanduse asjad, selgitas veemajanduse olukorda ning ka muid majandusprobleeme. Tiia Juhkam kõneles valla sotsiaaltööst ja vastas üles kerkinud küsimustele.

Et oli aasta viimane vestlusring, peeti nõu, mida järgmisel aastal koos ette võtta. “Rahvas soovis kõige enam mõnd ekskursiooni maakonnas. Jõgevamaal on ju tegelikult nii palju ilusaid kohti, mida vaadata. Tervisepäeva korraldamise võtame samuti käsile ja kutsume sinna ka oma perearsti vestlema. Tahaksime jätkata muidugi käsitöö tegemisega ja veel üht-teist huvitavat ette võtta ning aasta lõpus peame ära küla ühise jõulupeo,” rääkis Aili Soolepp.

Tänavune Pajusi küla jõulupidu on aga juba seljataga. Möödunud laupäeval korraldas külaselts rahvamajas peo kogu külarahvale, osalema kutsuti ka vallavolikogu liikmed. Käis jõuluvana, mängisid Võisiku kapell ja oma küla noorteansambel. Noorteansamblil oli oma rahva ees teine ülesastumine ning nende mängu kuulati mõnuga. Hiljuti õnnestus tänu PRIA rahadele noortele ka uued pillid soetada.

                                                                                                                         VAIKE KÄOSAAR             

blog comments powered by Disqus