Veski külalistemajale tõi tunnustuse majutustubade väljaehitamine

Iseseisvuspäeva eel pälvis Jõgeva maavalitsuselt ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidult tiitli Jõgevamaa hea turismitegija 2014 Torma vallas Kantkülas tegutsev Veski külalistemaja, mis pakub toitlustus-, majutus- ja seminariteenust.

Külalistemaja perenaise Liana Antoni sõnul oli majutustubade väljaehitamine plaanis ja projektis kajastatud juba 2012. aastal, kui alustati kunagise veski- ja meiereihoone renoveerimisega toitlustus- ja turismiettevõtteks.

“Tööd toimusid aga etapiviisiliselt. Kui hakkasime 2013. aasta suvel esimesel korrusel toitlustusteenust pakkuma, tegelesime teisel korrusel ehitustöödega. Eelmise aasta kevadel avasime majutuseosa, kus on viis tuba ja üheksa voodikohta,” rääkis ta. 

Külalistetoad ehitati välja oma rahaga

Perenaine märkis, et ööbimisest huvitatud kliente käib hooajati erinevalt. “Suveperioodil on pooled kohad peaaegu alati hõivatud. Siis kasutavad majutusvõimalust peamiselt ühest paigast teise sõitjad. Talvel, mil hõivatus tagasihoidlikum, tulevad ööbima enamasti komandeeringus viibijad, kelle hulgas olid ka Kantküla söödatehase ehitusel töötavad inimesed. Tubade ehitamiseks ja sisustamiseks kulus 50-60 000 eurot, mis kõik oli omafinantseering. Küll aga oleme saanud Leader – programmist 15 000 eurot toetust köögiseadmete muretsemiseks ja PRIA kaudu maaelu mitmekesistamise meetmest hoone renoveerimiseks 95 000 eurot,” rääkis Liana Anton.

“Vana hoone renoveerimine ja sellele uute kasutusvõimaluste leidmine pole kiiresti tekkiva tulu projekt, vaid pikemaajaline protsess. Vähemalt praegu ongi meie ettevõtmine pigem hobi kui tulu saamine,” lisas firmajuht. 

Huvitav turismipakett linnarahvale

Veski külalistemajas töötab viis inimest, kes teenindavad nii toitlustuse kui majutuse osa. Majutuse hind sisaldab ka hommikusööki, õhtusöök on aga tarvis eraldi tellida. 

Klienditeenindaja Mari-Ann Kalavuse sõnul on neil käinud ka välisriikide kodanikke, kõige kaugem paik on praeguseks olnud Saksamaa.

“Meie ettevõtte külastatavusele aitab paljuski kaasa asukoht Jõgeva-Mustvee maantee ääres, kus on üsnagi tihe liiklus,” lausus ta.

Alates käesoleva aasta 1. maist on Veski külalistemajas kavas käima lükata turismipakett, mille raames tutvustatakse linnainimestele maaelu. “Viime külalisi lihaveiseid uudistama, viljakoristust vaatama ja ehk korraldame ekskursioone ka piimafarmi ning näitame muudki põllumajanduse ja maaeluga seonduvat. Paketi teostamisel on koostööpartnerid Sadala kandi põllumajandusettevõtted,” rääkis Liana Anton.

Veiseliha on külalistemaja kohvikus menüüs olnud ka eelmisel aastal. “Uuesti hakkame seda pakkuma alates aprillist-maist, kui avame a la carte teenuse,” ütles perenaine.

Tänavu plaanitakse maja juurde rajada ka laste mänguväljak. “Meil on tehtud haljastusprojekt, mida püüame samm sammu haaval ellu viia. Mullu valmisid terrassid ja nüüd on plaanis teha mitmesuguste atraktsioonidega mänguväljak. Suvel tulevad meile väga palju pered koos lastega, seepärast on tarvis mõelda ka laste vaba aja sisustamisele. Oma tegemisi kajastame ja värsket infot jagame maja Facebook’i lehel,” ütles Liana Anton. 

Kantküla endisest meiereihoonest sai Veski külalistemaja

*Vana meiereihoone on ehitatud 1933. aastal

*Renoveerimistööd algasid 2012. aasta 4. juunil

*Tööd tegid ehitajad Kalle Lüütsepa eestvedamisel

*Söögisaalis on 20 kohta, sama palju ka terrassil

*Majutuseks on hoone teisel korrusel viis kahekohalist tuba,  kuhu saab paigutada lisavoodeid

*Külalistemajas on neljakümnekohaline seminarisaal

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus