Vendadele Liividele pühendatud etluskonkursi võitis Ly Liblikas

Laiuse raamatukogus toimus möödunud kolmapäeval Juhan ja Jakob Liivile pühendatud üleriigilise etluskonkursi Jõgevamaa eelvoor. Sellel parimaks tunnistatud Ly Liblikas kaitseb Jõgevamaa au Alatskivil Liivi muuseumis toimuval üleriigilisel konkursil.

Konkursi maakonnavoorus oli seekord osalejaid vähe: ainult seitse. Tundub, et koolirahva ürituste kalender on nii tihedaks läinud, et õpilastel ja õpetajatel tuleb paratamatult rangemaid valikuid tegema hakata.

Nagu ikka, pidi iga osaleja esitama ühe luuletuse ja ühe proosapala, kusjuures üks neist pidi pärinema Juhan või Jakob Liivi loomingu hulgast ning teine mõne Juhan Liivi luuleauhinna laureaadi loomingu hulgast. Etlejaid hindasid Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann, Vaimastvere raamatukogu juhataja ja näitejuht Mari Paas ning harrastajast sõnakunstnik Endla Tooming.

Seitsmest esinejast oli nende hinnangul parim Ly Liblikas Maarja põhikoolist, kellel aitas konkursiks valmistuda juhendaja Marje Koorits.

“Ly on ka varem mitmel etluskonkursil silma paistnud,” ütles Tiina Tegelmann. “Ka nüüd tõusis ta teiste hulgast esile silmasära poolest ja oskuse poolest mitte lihtsalt sõnu rääkida, vaid lugu jutustada.”

Teise ja kolmanda koha andis žürii Jõgeva ühisgümnaasiumi õpilastele Aleks Deinekinile ja Brigitta Jõgile. Mõlema juhendaja oli õpetaja Helge Maripuu.

Konkursil oli peale Maarja põhikooli ja Jõgeva ühisgümnaasiumi esindatud ka Laiuse põhikool. Maarja esindus oli aga kõige suurem: sealt oli väljas neli etlejat. Ka muudel etlemise, lugemise ja kõnekunstiga seotud üritustel on Maarja kool enamasti kohal ja ikka on selle taga Marje Kooritsa suur töö. Lähtuvalt sellest, tunnustas vendadele Liividele pühendatud etluskonkursi maakonnavooru žürii Marje Kooritsat eripreemiaga järjepideva huviharidusega tegelemise eest.

Ly Liblikas astub aga Jõgevamaa eest võistlustulle 20. aprillil: siis kogunevad Alatskivile Liivi muuseumi Eesti paremad koolinoortest Liivi-lugejad.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus