Veinipealinn on pidustusteks valmis

Eile avati kultuurikeskuses Jüri Pärna koostatud linna juubelile pühendatud fotonäitus omaaegsetest piltidest, mis jääb avatuks ka pidustuste ajaks. Neljapäeval, 29. juunil alustatakse linna juubelisündmusi muusikakooli korraldatud kontserdiga kirikus, kus esinevad nii tänased muusikõppurid kui ka siit tuule tiibadesse saanud tuntud muusikainimesed.

 Külalisi mitmelt maalt

     Juunikuu viimane päev algab kultuurikeskuses Põltsamaa muuseumi organiseeritud konverentsiga “Põltsamaa eile, täna ja homme”. Muuseumi juhataja Rutt Tänava sõnul jäetakse slaidiprogrammidega toetatud ettekannetes peamiselt viimase 80 aasta piiridesse. Põhiettekanne on Helen Piisangult ? “Põltsamaa linn ajakirjanduse peeglis 1926 – 39”. Ühtlasi on see uurimus koondatud kaante vahele ning antakse välja järjekorras neljanda Põltsamaa ajaloo vihikuna, mis konverentsi päevaks loodetavasti ka trükist välja jõuab. Lisaks sellele on oodata veel teistki raamatut 300 vanast fotost. Üks ettekannetest kõneleb kindlasti Herbert Kuurmest. Vilja Roots annab ülevaate värvikamatest isiksustest Põltsamaa ajaloos ning linna tänasest päevast räägib praegune linnapea Jaan Aiaots.

     Sama päeva pärastlõunal algab sõpruslinnade ümarlaud. Põltsamaale saabunud sõpruslinnade esindajad Skrundast, Kokemäelt ja Sollefetast kirjutavad üheskoos alla ka hea tahte avaldusele. Järgneb juubelile pühendatud aktus kultuurikeskuses. Hilisõhtul korraldatakse köievedu üle Põltsamaa jõe ning seejärel ilutulestik jõel.

     Laupäeval, 1. juulil äratatakse linnarahvas puhkpillimänguga ning kell 11 kuulutatakse linnapäev pidulikult avatuks. Selle järel kestab kuni pärastlõunani kultuuriprogramm, esinevad nii kohalikud kui ka sõpruslinnade isetegevuslased. Viimased sõidavad vahepeal kontserti andma ka Lustivere vabaõhulavale. Rongkäik kultuurikeskuse eest lossihoovi algab kell 18.45. Lossihoovis läheb linna sünnipäevapeoks koos Põltsamaa puhkpilliorkestriga Urmas Mägi juhatusel, ansambliga Laine, flamenkotantsijate, LŽDorado ja Jäägermeistriga.

     Pühapäeval on kirikus linna juubelile pühendatud jumalateenistus ning kell 15 algab Roosisaarel väntorelite kontsert, kuhu on oreleid oodata 20 ringis.

Hulganisti näitusi ja võistlusi

     Kultuurikeskuse eest antakse start mitmesugustele võistlustele, sealhulgas ka nimejooksule, kus võistkonna moodustavad ühenimelised inimesed. Oodata on ka võistlust Põltsamaa Rammumees. Äsja jõe ääres avatud rannavolleplatsil peetakse rannavolle võistlusi jne. Laupäeval peetakse kultuurikeskuse ees käsitöölaata ning kuulutatakse avatuks lapipäev “Lapirõõm”. Välja pannakse nii Kiwwja lapiseltsi tööde näitus kui ka lapitekinäitus Marja Matiiseni töödest. Vaadata saab ka linna juubelile pühendatud kevadnäitust kunstikooli lastelt jne.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus