Veerandsajandi vanune Mustvee lasteaed vajab renoveerimist

1980. aastal valmis Jõgeva MEKi ehitatud praegune lasteaiahoone. Lasteaiapere oli sünnipäevaks raaminud sel puhul rajoonilehes ilmunud teeneka ajakirjaniku Vaike Käosaare artikli, mille Mustvee linnavolikogu aseesimees Laidi Zaleke?ina sünnipäevatseremoonial ette luges. Mustvee linnapea Gennadi Kulkov kinkis igale lasteaiarühmale põrandavaiba. ?Lasteaed on meie linna tulevik, selles asutuses töötavad head ja tublid inimesed, kes õpetavad lapsi armastama ümbritsevat elu,? rääkis linnapea.

Juhataja Sirje Küti sõnul on Mustvee lasteaias praegu 70 last, kes elavad põhiliselt Mustvee linnas, kuid ka Kasepää ja Lohusuu vallas. Lasteaia juhataja Sirje Küti sõnul õpetatakse siin vene lastele ka eesti keelt.

?Varem oli lasteaias rohkem rühmi, nüüdseks on neid järele jäänud neli. Ruumipuudus raskendab uute rühmade avamist, kuigi sõimerühmas on lausa järjekord. Hoone vajab hädasti remonti. Kui näiteks järgmiseks aastaks pole võimalik kööki uuendada, võib juhtuda, et see tuleb sulgeda. Samuti laseb katus läbi,? kurtis juhatajanna.

?Selliste probleemide lahendamiseks kulub miljoneid kroone ja kohalik omavalitsus on asunud tegelema vajalike rahade otsimisega,? lausus Mustvee linnavolikogu esimees Tatjana Kudina. ?Loodetavasti saab raha lasteaia kaasajastamiseks eraldada ka järgmise aasta eelarvest,? märkis volikogu esinaine.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus