Veepargi ehitus tühjendab Kamari järve ja suleb ranna

Seoses Kamari veelauakeskuse ehitusega kuivendatakse 31. juulini Kamari paisjärv ning suletakse ehitustööde tsooni jääv rand.


Kamari järve vett alandatakse järk-järgult 3. juunini ja vesi jääb voolama jõe loomulikus sängis. Kuivendatud järvel alustatakse kahe- ja viiemastilise kaabelsüsteemi ehitamisega.

Järv jääb esialgsete plaanide kohaselt veeta 31. juulini. „Kui ehitaja jõuab töödega varem valmis, paisutatakse järv ka varem üles. Kui peaks tulema ettenägematusi, võib minna ka auem,“ ütles Põltsamaa valla poolt ehitustöid koordineeriv OÜ Põltsamaa Vallavara juht Toivo Tõnson.

Samal ajal kaabelsüsteemi rajamisega alustab Embach Ehitus OÜ veelauakeskust toetava hoone ehitusega. Lisaks algab puurkaevu, reoveepuhasti, maakütte ja platside rajamine ning ranna-ala laiendamine. Et mitte seada inimesi ohtu, suletakse ehitustööde ajaks ka Kamari järve rand.

Hiljemalt 2020. aasta suveks peab järvele kerkima 643 meetri pikkune ringsüsteemiga veesuusa ja -laua kaabelpark, kus on võimalik sõita kuni 50 km/h. Parki saab korraga kasutada kuni üheksa sõitjat ja rajale on paigutatud 16 erineva raskusastmega hüppeelementi. Kamari veelauapargi hoone on kavandatud sellisena, et seal on võimalik ka süüa, tähistada sünnipäevi ja korraldada väiksemaid seminare ja koolitusi.

Kogu veelauakeskuse väljaarendamiseks sai Põltsamaa vallavalitsus 1,582 miljonit eurot toetust Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute taotlusvoorust. Põltsamaa valla omaosalus projektis on 400 000 eurot.

Veesuusa- ja veelauakeskus on mõeldud aastaringseks kasutuseks. Kui suvel saavad külastajad nautida veemõnusid, siis talvel tõmbab ringsüsteemi tross hoo sisse lumelauduritel ja tuubitajatel. Pargis hakkab olema veepealne seiklus- ja takistusrada, vabaajaatraktsioonid ja neid toetav taristu.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus