Veel üks perekeskne tähtpäev

Riigikogus vastu võetud pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seadusega lisandus meile hiljuti veel üks riiklik tähtpäev. Septembrikuu teisel pühapäeval hakkame tähistama vanavanemate päeva. Tänavu jõuab see kätte 12. septembril ehk homme.

Ametlikus keeles öeldakse, et uue tähtpäevaga soovitakse esile tõsta vanavanemate rolli lastelaste kasvatamisel ja austada veelgi enam oma riigi eakaid inimesi. Soojast ja inimlikust seisukohast vaadatuna saame me juurde ühe toreda koduse pidupäeva, kui vanaemadel-vanaisadel on põhjust oma lemmikuid külla oodata, kui küpsetatakse kooki, jagatakse kallistusi ja lilli. 

Teame ju kõik, et paljud noored lapsevanemad on oma koolidiplomid ja edu töös saavutanud just tänu omaenese vanematele, kes nende mudilastele kiirel ajal emme-issi eest olnud. Valusat teemat, et paljud lapsed vaid vanavanemate toel sirguvadki, täna pikemalt ei puuduta.

Juba on külaseltsid, rahvamajad ja mitmed muuseumidki aegsasti vanavanemate päevale peale mõelnud ja kutsuvad peresid pühapäeval mõnusalt aega veetma, pakkudes meelelahutust  suurtele ja väikestele.

Hea oleks siiski, kui võimalikult paljud lapsed homme ja edaspidi oma vanavanematega tõepoolest kokku saaksid ega peaks perekesksel pidupäeval hoopis mõnel aktusel esinema, nagu vahel emade- või isadepäeval juhtuma kipub.  

11. september 2010

blog comments powered by Disqus