Veel üks park saab korda

Põltsamaa linna eestvedamisel on saanud korda üks osa Vana-Põltsamaa mõisa pargist. Tegemist on Põltsamaa kõige vanema ja ühtlasi kõige käidavama pargiga. Pargi suurus on 9,6 hektarit ning see ühendab eramute ja lossi piirkonda kesklinnaga. Kivist kõnniteed ning uued istepingid teevad pargis jalutamise ja ajaveetmise senisest märksa mugavamaks. Park on Põltsamaa inimeste jaoks oluline ning asukoht keset linna tingis selle, et korrastustöid polnud võimalik lõpmatuseni edasi lükata.

Kõnniteedega tegeleti viimati 1970. aastatel, mil asfaldijääkidega kaeti kaks pargi põhiteed. Olukord enne sellesuviseid korrastustöid oli halb, sest teed olid auklikud ning vihma ajal läbimatud. Pargiteid katab uhiuus kivikate, mida mööda on lausa lust jalutada. Pargi välimus on oluliselt paranenud tänu harvendusraiele, mille käigus võeti maha haiged ja vanad puud.

iii

Vooremaa peab Põltsamaa pargi uuendamist tänuväärseks ettevõtmiseks, mida tuleks kindlasti jätkata. Majanduslangusest hoolimata, sest teha on veel palju. Jõudu ja jaksu Põltsamaa inimestele oma parkide korrastamisel!

13. september 2008

blog comments powered by Disqus