Veel üks kummardus Lutsule

Palamusel on sel nädalal muusika- ja tantsulaagris 35 Jõgeva-, Järva- ja Ida-Virumaa noort. Nende ja juhendajate viiepäevase töö tulemusena tuuakse lavale muusikal “Hiliskevad-varasuvi”, millega antakse homme ja ülehomme ühtekokku kolm etendust.

“Hiliskevad-varasuvi” kannab alapealkirja “Klassiekskursioon laulude ja tantsudega Oskar Lutsu ainetel”. Seega on see järjekordne lavaline kummardus Oskar Lutsule tema 125. sünniaastapäeva ja “Kevadele” selle sajanda ilmumisaastapäeva puhul. Loo teksti kirjutas Hiri Müüripeal, laulusõnad Valdi Reinas ja muusika Liis Haagen.

Teksti ja lauludega oli noortel võimalik Facebook’i vahendusel tutvuda juba enne laagrit. Rollid jagati siiski alles esmaspäeval, kui noored Palamusele jõudsid. Kohe läksid lahti ka proovid Palamuse rahvamaja ja gümnaasiumi ruumides: laule õpitakse Liis Haageni ja Triinu Leppiku ning tantse Merleen Läänemäe juhendamisel. Näitejuht on Lennart Peep ja muusikajuht Karmo Toome.

Muusika- ja tantsulaagrit korraldab MTÜ Sokuturi Eesti Kultuurkapitali, Palamuse ja Vaivara vallavalitsuse ja Leader-programmi toetusel juba teist aastat. Laagri lõpulavastust “Hiliskevad-varasuvi” saab Palamuse laululaval vaadata homme kell 18 ning ülehomme kell 12 ja 15.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus