Veel jõuab sügise päästa

Vaktsineerimine on täie hooga käimas. Kui kevadel oli puudu doosidest, on nüüd puudu vaktsineeritavatest. Need, kes soovisid, said oma süsti esimesel võimalusel kätte ning maakonnal on põhjust rõõmu tunda küll, sest oleme hõlmatuselt siiski eesotsas. See tähendab, et Jõgevamaa inimesed on uskunud meditsiini, teadust ja arste ning võtnud vastu otsuse muuta enda ja lähedaste elu piirangutevabaks.
Kui piirangutevaba elu vaktsineerituid ees ootab, pole täna veel teada ning valitsus on esimesi otsuseid sel teemal tegemas. Selle olulisust rõhutas pressikonverentsil ka perearst Karmen Joller, kes tõdes, et vastavad otsused pidanuks sündima juba üleeile. Samas tõdes ta, et võimlemise ja näitlemise asemel tasuks rohkem selgitada, miks on vaktsiin oluline ja mida see päriselt tähendab.
Poolteist aastat elu dikteerinud piirangud on paljudel meeles ja vaevalt, et keegi soovib septembri algul, kui lapsed taas kooli lähevad ja soojad suveilmad meid maha jätavad, taas siirduda kodukontorisse või koduõppele.
Ka sulgemist ei elaks paljud ettevõtjad lihtsalt enam üle. See tähendab, et just praegu on õige hetk, et vaktsineerimisbussi või –keskusesse sammud seada. Ja mobiilse bussi võimalus ootab peagi ka jõgevamaalasi. Need, kel vaktsiin veel kätte saamata, vestelge arstiga ning küsige küsimused, mis hingel. Seejärel kasutage võimalust ja minge vaktsineerima. Veel jõuab sügise päästa.

 

blog comments powered by Disqus