Veebel Tamme on Camp Bastioni vastupidavaim mees

Jüripäeval, 23. aprillil korraldasid taanlased Helmandi suurimas liitlaste sõjaväebaasis DANCON MARCH’i  meie Scoutsrännaku sarnase võistluse, mille võitis ülekaalukalt Eesti kaitseväe logistik veebel Tarvo Tamme.

Veebel Tammel, kes on muuseas ka Scoutsrännaku’2006 võitja, kulus 23 km distantsi läbimiseks 1 tund ja 51 minutit. Nii kiire aeg oli üllatuseks ka taanlastest korraldajatele, kes esimest võistlejat sugugi nii vara ei oodanud, nii et veebel Tammel tuli tükk aega selgitada, enne kui nad minuteid hiljem aru said, kellega tegemist. Teine võistleja lõpetas ligi pool tundi hiljem.

See oli Eesti Afganistani logistikakomponendis (NSE) teenivale veebel Tammele teine kord sellel võistlusel osaleda. Eelmisel marsil selle aasta jaanuaris saavutas ta teise koha.

Veebel Tamme (28) end tippsportlaseks ei pea. „Teen sporti oma lõbuks, erihuviks on militaarse sisuga spordiüritused,” räägib mees, kes on kolmel korral osalenud ka Erna Retkel.

Pala vallast Haavakivi külast pärit Tamme on teenistuses alates 2000. aastast. Ajateenistus ja teenistuse algus möödus tal Piirivalveametis, aastast 2005 teenib ta Kaitseväe Logistikakeskuse Tagalapataljonis.

Jüripäeval toimunud marsil oli sadakond osavõtjat, eestlastest osalesid veel mjr Lauri Bender (Camp Bastioni haigla) ja logistikud v-vbl Janek Loorits ning vbl Anne Rosenberg.

DANCON MARCH’i korraldavad taanlased Camp Bastionis kord kvartalis. Võistluse statuudi kohaselt peab distantsi (3 ringi baasis) läbima välivormis ja saabastega, lisaks peab võistlejal kaasas olema relv, kuulivest ja kiiver või vähemalt 10 kg kaaluv seljakott. Kuna tegemist on heategevusüritusega, siis tuleb tasuda osavõtumaks suuruses 20 USA dollarit, mis läheb heategevuseks. Osalejad, kes läbivad distantsi alla 5 tunni, saavad osavõtusertifikaadi ja märgi.

Camp Bastion on suurim liitlaste sõjaväebaas Lõuna-Afganistanis asuvas Helmandi provintsis, kus asub lennuväli ja tuhandeid ISAF-i võitlejaid. Eesti kontingendist Afganistanis teenivad Camp Bastionis logistikud (NSE), meedikud Camp Bastioni  haiglas ja kontaktohvitser Kesk-Lõuna väegrupi (Battle Group Central-South – BG CS) staabis, kokku kümmekond inimest.