Vee-teemaline lastelooming jõuab näitusele

“Vetevald läbi laste silmade” on iga-aastane Eesti, Läti ja Venemaa lapsi hõlmav loomingukonkurss, mille eesmärk on tõsta laste ja noorte keskkonnaalast teadlikkust. Sel aastal juba 11. korda toimuv konkurss on kaasa aidanud keskkonnaharidusliku dialoogi ja koostöö tekkimisele osalevate riikide laste ja täiskasvanute vahel.

Sel aastal laekus konkursile 814 tööd, osavõtjaid oli kõigist Eesti maakondadest. Sarnaselt eelmistele aastatele, oli kõige enam kunstitöid (üle 700), kirjatöid laekus selle aasta konkursile 60, uurimustöid saadeti kokku 23. Konkursi korraldaja, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuhi Silja Kooviti sõnul mõjutavad laste loomingut alati ka päevakajalised keskkonnaküsimused. “Näiteks kujutasid sel aastal paljud lapsed oma joonistustel Läänemere naftareostust,” tõi Koovit näite.

Tänavuse konkursi võitjad osalesid 29. juunist 2. juulini keskkonnalaagris Lätis Limbazis. Reedesel näituse avamisel avaldatakse tunnustust ka kõigile neile, kelle tööd sel aastal ära märgitud said. “Ootame näituse avamisele kõiki võitjaid, laureaate ja äramärgitud tööde autoreid ning nende juhendajad,” kinnitas Koovit.

Näitus jääb Eesti Rahva Muuseumi näitustemajas (Kuperjanovi 9) avatuks kaheks nädalaks.

Konkurssi “Vetevald läbi laste silmade” korraldavad koostöös kolm Peipsi järve valgala piirkonda: Venemaa Pihkva oblast, Eesti ja Läti. Peipsi Koostöö Keskus on olnud rahvusvahelise laste loomingukonkursi ellukutsujaks ja Eesti-poolseks läbiviijaks alates 1996. aastast.

Konkursi “Vetevald läbi laste silmade” läbiviimist toetasid Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Hasartmängumaksu Nõukogu, auhinnad panid välja Aura Veekeskus ja A Le Coq. Peipsi Koostöö Keskus on mittetulunduslik valitsusväline kodanikeühendus, mille eesmärk on piiriregioonide tasakaalustatud arengule kaasa aitamine, eelkõige Peipsi järve piirkonnas.

Kristina Kurm,
Peipsi Koostöö Keskuse suhtekorraldaja

blog comments powered by Disqus