Vastuvõtt tublimatele õppuritele

Alates 1997. aastast on Pajusi vallas aasta lõpupäevil kindlaks traditsiooniks kujunenud kaks pidulikku vallavanema vastuvõttu ? üks aasta jooksul sündinud lastele ja nende vanematele ning teine tublimatele õppuritele. Sedakorda korraldati üks vastuvõtt varasemate aastatega võrreldes pisut varem, teine aga jäeti tänavuse aasta algusse.

Lapsi sündis 2006. aastal Pajusi vallas viisteist. Jõulude eel 20. detsembril olid nad oodatud vallavanema vastuvõtule koos oma vanematega. Igaüks sai vallalt kingituseks hõbelusika. Oli võimalik lasta jõulupuu all lastest ka elu esimeste jõulude jäädvustamiseks pilt teha.

Tublisid õppijaid, kelle auks möödunud reedel rahvamajas vallavanema vastuvõtt korraldati, on aga tunduvalt rohkem kui noorimaid vallakodanikke. Kui esimestel aastatel mahutati end vabalt ära vallamaja ruumidesse, siis hiljem on hästi õppijaid olnud juba sedavõrd palju, et vallamaja ruumid jäid nende vastuvõtuks kitsaks ja pidulik sündmus korraldati rahvamajas. Vallavanem Reet Alevi sõnul kipub nüüd aga ruumipuudus kimbutama isegi selles saalis.

Vastuvõtule kutsutakse ja tunnustatakse Pajusi vallas elavaid kooliõpilasi, I – III klassis ainult viitele ning vanemates klassides neljadele ja viitele õppijaid. Päris paljud on tunnustusvastuvõtul käinud 8 – 9 aastal järjest.

Sedakorda andis vallavanem kõikidele lastele üle tänukirja ja väikese preemiasumma. Ilusa kontserdiga esinesid Aidu pühapäevakooli lapsed, kelle hulgas oli ka neid, keda tublide õppuritena tunnustati.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus