Vastutuskindlustus korvab ka jalgratturi põhjustatud liiklusõnnetuse kahjud

Kui autojuht põhjustab liiklusavarii, siis kannab kahjud kindlustusselts, kuid jalgratturi põhjustatud kahjud korvab kindlustusselts üksnes juhul, kui ratturil on sõlmitud eraisiku vastutuskindlustus. Politsei andmetel toimus möödunud aastal jalgratturitega 180 liiklusõnnetust.

Eraisiku vastutuskindlustus kaitseb kogu perekonda ning aitab olukorras, kus põhjustatakse kahju kolmandatele isikutele, kes ei ole pereliikmed. Näiteks kui jalgrattur põhjustab liiklusõnnetuse või kui laps kriibib mänguhoos naabrimehe auto või pillate tehnikapoes mõne eseme maha, korvab sellisel juhul  kahjud kindlustus.

Kõik me teame, et kindlustada saab kodu ja autot, kuid kindlustuslahendusi on tegelikult oluliselt rohkem. Vastutuse kindlustamine tähendab üldistatult seda, et kui põhjustad teisele inimesele või tema varale kahju, siis kindlustus korvab selle. Eraisiku vastutuskindlustuse saab osta juurde kodukindlustusele ning see sobib hästi ka jalgratturitele, sest ilma selleta tuleb neil põhjustatud liiklusõnnetuse kahjud endil hüvitada.

Eraisiku vastutuskindlustus maksab keskmiselt kaks eurot kuus.

Politsei- ja piirivalveameti statistika kohaselt toimus möödunud aastal jalgratturite osalusel 180 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 174 ja hukkus kolm jalgratturit.

AUNE PÄRN, If Kindlustuse vastutuskindlustuse tootejuht

blog comments powered by Disqus