Vastuseks 17. märtsi Vooremaas ilmunud repliigile ?Kohe kuidagi ei usu?

14. märtsil Jõgeva maavalitsuses toimunud nõupidamisel, kus arutati Jõgevamaale teede äärde peatuskohtade rajamist, peeti tõepoolest silmas peatuskohtadesse ka WCde ehk vesiklosettide ehk veega tualettide rajamist. Lisaks peaksid peatuskohtadesse tulema pesemisvõimalused, maakonna turismiinfo materjalid, koht istumiseks ja muu lühikesel peatusel vaja minev ja huvi pakkuv.

Tõsi ? lihtsam, odavam ja kiirem oleks tõenäoliselt WCde asemel kuivkäimlate rajamine, kuid nõupidamisel jõuti seisukohale, et see ei ole suund, kuhu Jõgevamaa arenema peaks ning vaja oleks siiski korralikke ja puhtaid peatumiskohti.

Häda saab ju ära ajada ka põõsa taha joostes, kuid Jõgeva maavalitsuse soov on rajada kaasaegsed peatumiskohad, kus lisaks kiirele kergendamisele oleks inimestel ka meeldiv pisut pikemalt peatuda.

Nõupidamisel selgus, et on olemas ka eraettevõtjate huvi ning sellisel juhul saaks peatumiskohad välja ehitada juba olemasolevate peatuspunktide juurde luues läbimõeldud terviklahendusi.

Jõgeva maavalitsus tänab tähelepanelikke lugejaid, kes võib-olla pisut segaseks jäänud detailile tähelepanu juhtisid. Samuti on oodatud kõigi jõgevamaalaste ettepanekud ja täiendused maakonna arendamisel. Maakonna arenguvisioonidega saab tutvuda www.jogevamaa.ee

Taavi Linnamäe,
Jõgeva Maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus