Vastused Kaire Nurga küsimustele

1. Vooremaa ei avaldanud kontrollimata andmeid. Kõnealune intsident oli toimunud ja see oli toimetusele teada.

2. Kaire Nurgale on antud võimalus oma teguviisi selgitada. Esmaspäeval, 4. aprillil lubas ta seda ka teha, keeldudes hiljem. Kaire Nurga vastus saabus siiski toimetusse kolmapäeval, 6. aprillil kell 13.13 ja avaldati neljapäevases, 7. aprilli Vooremaas.

3. Kaire Nurka pole keegi rünnanud. Tema nime ei olnud 31. märtsi kirjas mainitud. Lootsin, et asjaosalised suudavad kõnealuse intsidendi omavahel lahendada. Teavitasin juhtunust Palamuse Gümnaasiumi direktorit, selgitades talle olukorda ja oma käitumise motiive.

See oli vale. Ma ei tee enam kunagi nii.

4. Toimetus ei ole Kaire Nurka solvanud mitte millegagi, vastupidi, oleme püüdnud teda säästa.

5. Enamikul Vooremaa toimetuse töötajatest on kooliskäivad lapsed, seetõttu teame, mis tänapäeva koolis tegelikult toimub.

Ja veel. Ka kõige õudsemas unenäos poleks ma iial osanud arvata, et kaitstes ühe Palamuse vallas elava puudega inimese ja õpetaja Lea Isotamme INIMVÄÄRSET kohtlemist, tehakse minust peaaegu et kurjategija. Selle rohkem kui pooleteise aasta jooksul, mil olen olnud Vooremaa peatoimetaja, ei ole ka väga tõsiste probleemlugude puhul mind nii õudselt sõimatud. Sõnad “altruist” ja “idioot” on olnud leebeimad väljendid, millega mind on kostitatud. Ülejäänu ei kannata paraku trükimusta.

Helve Laasik,
Vooremaa peatoimetaja

blog comments powered by Disqus