Vastsed ilmakodanikud said kingiks hõbelusika

Pajusi vallas 2015. aastal sündinud lastele ja nende vanematele korraldati pidulik vastuvõtt läinud aasta 29. detsembril.

Pajusi vallavanem Reet Alev lausus vastuvõtule saabunud pisipõnnide vanematele, et lapse sünd on tõeline ime ja samasugune imeline aeg on lapse kasvamine. Vallavanem tõdes, et meid on nii vähe ja paraku sünnib meid ka vähe juurde. Seda olulisem on iga lapse sünd ja kasvamine.

Pajusi vallas registreeriti 2015. aastal 10 lapse sünd – neli poissi ja kuus tüdrukut. Reet Alev meenutas vanematele, et alles see oli, kui mõni laps, kes praegu omal jalal ringi vudib, siin turvahällist välja piilus, kui vanemad talle nime panemas käisid. Vanematele tähendab väikelaps päris palju vaeva, tihti napi unega öid ja palju kohustusi. Kogu selle vaeva kompenseerib rõõm, mida perre sündinud laps oma vanematele pakub. Rõõmu toovad lapse esimesed hambad, esimesed sammud ja sõnad. Samuti saavad vanemad kaasa elada lapse lasteaiarõõmudele ja -muredele ning olla tunnistajateks koolitee alguse juures.

Reet Alev soovis pisipõnnide vanematele, et nende  väikelastest kasvaksid toredad ja töökad inimesed, kes austavad oma vanemaid, kelle jaoks on olulised elu püsiväärtused ja kes jõuavad elus seatud sihtideni.

Reet Alev avaldas lootust, et valla poolt kingitav hõbelusikas neid pisipõnne läbi  elu saadab, ning andis teada, et lapsevanemad saavad vallalt ka rahalise toetuse.

Kaheksakuise Desiree vanemad Kirsika Saan ja Indrek Roostar kinnitasid, et neile meeldis väga Pajusi valla poolt korraldatud vastuvõtt. Kirsika sõnul on Desiree väga elava loomuga laps, õdesid-vendi tal veel ei ole. Üheteistkümne ja poole kuu vanuse Krisete ema Jaanika Sitsmann lausus, et temale valla korraldatud vastuvõtt väga meeldis, kahju vaid, et lapse isa Gert Pärnaste tulla ei saanud.  Krisetel veel õdesid-vendi ei ole, aga ema Jaanika lubas, et küllap needki kunagi tulevad. Poole aasta vanuse Marta ema Margit Rahnel ja isa Tõnu Jaarma said emaks-isaks esimest korda. Margiti vanemad elavad Pajusi vallas Kütimäel ja neil on seal suurem maamajapidamine. Noored vanemad kinnitasid, et aitavad rõõmuga Margiti vanemaid ja usuvad, et ka väike Marta seal tööd armastama õpib.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus