Varsti kooli

Kooli alguseni on jäänud veel veidi rohkem kui nädal aega. Enamikes õppeasutustes on juba otsustatud, kas kool algab ikka tarkusepäeval 1. septembril või hoopis 2. septembril. Aga sel teemal jõuame veel allesjäänud suvevaheajapäevade jooksul infot koguda ja teada anda.

Meie maakonnas alustab tänavu sügisel tööd uus kool – Jõgevamaa gümnaasium, mis maakonnakeskuses vanas põhjalikult renoveeritud gümnaasiumihoones juba rohkem kui kuu aega tagasi valmis ja õpilasi ootamas. Klassiruumidki on uue kuue saanud majas nii vinged, et annavad kõrgkoolidelegi silmad ette.

Vaimastvere kool on saanud maakütte, mõningast remonti on tehtud enamikes koolimajades. Ikka selleks, et õpilastel parem oleks õppida.

Ilm pole veel eriti sügisene, kuigi hommikuti on lahtiste varvastega kingades üsna jahe. Aga kes siis tahaks nii ruttu kergetest suvejalatsitest loobuda! Jopet ja vihmavarju seevastu läheb päris tihedasti vaja. Kaugel need sügisvihmadki enam… Igatahes õuemuru ja heinamaad, mis suvel suure põuaga suisa pruuniks kuivasid, hakkavad tasapisi jälle rohetama. Kaskedelt tuleb kuldseid lehti oi kui palju ja kõik aiasaadused küpsevad mühinal. 

22. august 2013

blog comments powered by Disqus