Väravahi vigastus otsustas kullamängu saatuse

Naiste saalijalgpalli Eesti meistriliiga kahe liidri omavahelises mängus kaotas Põltsamaa Motiiv SK 10 laupäeval koduväljakul FC Pae Unitedile 0:4 (0:2). Mängu saatuse otsustas Põltsamaa naiskonna väravavahi Angela Söödi vigastada saamine esimese poolaja lõpus.

Meistriliiga liidri FC Pae United ja teisel kohal asuva SK Motiivi kohtumine oli meistrimedalite puhul määrava tähtsusega. Mõlemad naiskonnad on olnud konkurentidest selged paremad ning omavahel jagatakse tõenäoliselt kuld ja hõbe. Kuna avaringis oli Pae võitnud Tallinnas 1:0, siis nüüd vajas Põltsamaa kullakonkurentsis püsimiseks vähemalt viiki.

Mängu esimesed minutid kinnitasid, et Motiiv on oluliseks lahinguks valmis. Seda kinnitas enne mängu algust ka naiskonna treener Silver Nõmmiksaar. Esimene poolaeg kulges enam-vähem võrdses mängus, kus veidi teravamad olukorrad tekkisid külaliste värava all. Põltsamaa mängijatel oli paar head võimalust skoor avada, kuid väravalöögid luhtusid.

Vigastus rikkus mängu

Kuni kohtumise 16. minutil tabas paarilt meetrilt löödud pall Motiivi väravavahi Angela Söödi lõuga. Esimese hooga püüdsid võistkonnakaaslased oma väravavahi hingamise korda saada, kuid pea kohe palus väravavaht ise kutsuda kiirabi. Treener Nõmmiksaar seda ka tegi ja aitas väravavahil väljakult ära tulla.

Nüüd pidi väravasuule asuma väljakumängija Diana Belolipetskaja. „See on esimene mäng, kus meil pole varuväravavahti ja nüüd pidi see juhtuma,“ oli Nõmmiksaar pettunud. Kuigi Belolipetskaja on treeningutel ka väravas olnud, asus ta uude rolli ootamatult. Vastased kasutasid peata oleku kohe ära ja lõid poolaja viimase kolme minuti jooksul kaks lihtsat väravat. Teine neist 31 sekundit enne lõpuvilet. Nii mindi vaheajale 0:2 kaotusseisus.

Mõne minutiga vaatas kiirabibrigaad Angela Söödi trauma üle: lõualuud olid tugevast löögist tõsiselt põrutada saanud ning rohkem teda enam väljakule ei lubatudki. Treener Nõmmiksaare sõnul õnneks midagi väga tõsist siiski ei olnud. Aga mäng oli sel korral mängitud.

„Meie mänguplaani lõi see segi. Mäng oli selle hetkeni võrdne ja Eesti tugevaim saalijalgpallinaiskond Pae seekord igati haavatav. Kuna nad tulid Põltsamaale lühikese pingiga, olgugi et põhitegijad olid kõik kohal, lootsime nad teisel poolajal tempo tõstmisega maha suruda. Meie väravavahi vigastus sundis meid oma mängu muutma ning esialgsed plaanid läksid vastu taevast,“ sõnas Nõmmiksaar.

Hõbemedalid peaaegu käes

Teisel poolajal püüdsid külalised mängu rahustada ja mängisid 2:0 eduseisus ainult minimaalselt riske võttes. Kontrolliti keskväljakut ja liigutati palli kindlate söötudega. Sellest hoolimata tekkisid Motiivil omad head võimalused väravani jõuda. Kahel korral oli suurepärasel positsioonil Gerda Johanna Leichter, kuid skoor kahjuks ei muutunud.

Hoopis külalised jõudsid 34. ja 39. minutil veel kahel korral eesmärgini ja võitsid lõpuvileks 4:0. Kübaratriki tegi võitjate poolel Aljona Malets.

Siiski tuleb öelda, et Motiivi väravas mänginud Belolipetskaja tegi teisel poolajal väga häid tõrjeid ning kahe sisse lastud värava puhul oli ta süüst puhas. Tablool põlenud lõpptulemus siiski reaalset mängukäiku ei iseloomustanud.

„Meil oli täna võimalus liidrilt punkte võtta, aga õnnetu juhuse tõttu andsime selle võimaluse käest,“ õhkas Nõmmiksaar pärast kohtumise lõppu.

„Pae on nüüd sisuliselt Eesti meister, kuigi kolmas ring ootab veel ees. Sest nende ja meie tase on ülejäänud klubidest siiski üle. Pae United ongi praegu naiste saalijalgpallis valitseja, keda me täna pidanuks võitma. Aga sport kord juba selline on.“

Nõmmiksaare sõnul on Eesti meistrivõistluste hõbemedalid Põltsamaa naiskonnal nüüd käes. Seitsme mänguga on kogutud 15 punkti Pae 21 vastu. Järgmised naiskonnad on kogunud vaid 6 punkti.