Vangerdused JOKK skeemiga

Tänases lehes on pikem lugu JOKK skeemitamisest Jõgeva vallas, kus vallavalitsuse esmaspäeval moodustatud varinõukogu moodustamisega suruti valla kommunaalettevõtte ENVEKO jagunemine lõpuks jõuga läbi. OÜ Torma Soojuse ja AS Kuremaa ENVEKO jagunemist ja restruktureerimist OÜ-sse Jõgeva Veevärk arutati volikogus esmakordselt läinud aasta 27. detsembril. Ootamatusena võimukoalitsioonile jäi eelnõu toona aga vastu võtmata, sest koalitsioon ei saanud vajalikku 14 häält kokku. Eelnõu poolt hääletasid siis 13 saadikut, 8 olid vastu ning üks jäi erapooletuks.

Ilmselt oli see ka põhjuseks, mis otsustas vallavalitsus lõppeva nädala esmaspäeval ehk vaid kolm päeva enne volikogu erakorralist kogunemist oma istungil tagasi kutsuda senise AS Kuremaa ENVEKO nõukogu, ja nimetada ametisse uue kolmeliikmelise nõukogu. Seda selleks, et kõik senisesse nõukogusse kuulunud koalitsioonisaadikud saaksid oma poolthääle anda.

Neljapäeval toimunud erakorralisel vallavolikogu istungil arutatigi eelmisel korral päevakorras olnud Kuremaa ENVEKO AS teemat uuesti ja seekord suruti vallavalitsuses tehtud vangerdus eelnõu jõuga läbi. Kõik oli JOKK ja seadusega kooskõlas. Nüüd võib ilmselt oodata lähiajal endise nõukogu taastamist.

Aga halb mekk jäi kogu sellest jandist üles. Tekib küsimus, et mille nimel peab vallavalitsus selliste skeemitamistega tegelema, kui samal ajal võiks lahendada hoopis pakilisemaid probleeme. Mõistliku ja väärt eelnõu puhul leitaks ilmselt ka opositsiooni toetus. Nüüdne jant sunnib aga küsima, kas koalitsioonis hakkab miskit kärisema?

blog comments powered by Disqus