Vanemuine alustas hooaega

Pühapäeval alustas teater Vanemuine uut, 139. hooaega publikupäevaga. Algselt suure maja terrassil plaanis olnud teatripidu tuli viimasel hetkel vihmahoo süül siiski fuajeesse ümber kolida. 

Teatrimaja sissekäigu ees seisvatest hiigelkorvidest pakuti kõigile majjasisenejaile õunu ja ploome, mis linna läkitatud teatrisõpradelt Rõngu Aiast. 

Pilet 50 krooni eest

Majas sees said aga teatrihuvilised esimese üllatuse osaliseks piletikassade juures: neljale septembrikuu etendusele sai pileti osta vaid viiekümne krooni eest. Valida võis “Onegini”, “Rigoletto”, “Lärmab ja veiderdab” ja “Vabamõtleja” vahel. Aga loomulikult võis teatrifänn, kel need nägemata, kõigile pileti lunastada.

Lastega tegeles teatri lastetöö maskott Kollane Kass, osaleda sai teatrikraami oksjonil ja teatriteemalisel viktoriinil. Esinesid nii balletitrupp, muusikaosakond kui draamatrupp. Jalutussaalis oli välja pandud fotonäitus äsjasest juubilarist Herta Elvistest tema arvukates lavarollides. 

Uuslavastusi kokku 12

Saadaval olid infovoldikud, kus kirjas etenduste ajakava  Vanemuise suures ja väikeses majas, Sadamateatris ja Tartu Saksa Kultuuri Instituudis, samuti täpne ringreisiplaan kuni detsembri lõpuni.  Eraldi infoleht tutvustab hooaja uuslavastusi, mida on kokku  tervelt 12.

Jaan Villem Sibula ja Maarja Miti eestvõttel pakuti suurtele ja väikestele meelelahutust kuni kella kuueni õhtupoolikul, mil saalis algas Vanemuise sümfooniaorkestri kontsert.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus