Vanemkonstaabel Karin Ojamaa teeb oma tööd südamega

Oled Jõgeva valla vanemkonstaabel. Kui kaua Sa seda ametit oled pidanud ja mida varem tegid?

2003. aastal lõpetasin Politseikooli Paikusel. Ja selle aasta septembrist alustasingi tööd Jõgeva Politseiprefektuuris vanemkonstaablina. Et olen noor, tundsin vajadust ka mujal ringi vaadata. Pooleteise aasta pärast otsustasin minna Tartusse, kus olin 9 kuud kriminaaltalituse politseiinspektor. Kuid kuna olen väga liikuv ja aktiivse eluviisiga inimene, siis ei sobinud mulle pidev ühe koha peal istumine, tahtsin rohkem ringi liikuda ja olla n-ö ?asja sees?.

Valla piirkonnakonstaabli kohta pakuti mulle eelmise aasta 1. detsembrist. Otsustasin selle vastu võtta ja olen sellega väga rahul. Esimest aastat õpin uue töökoha kõrvalt praegu Sisekaitseakadeemias.

Kas Jõgeva vallas on välja kujunenud sellised piirkonnad, millega oled tööalaselt tihedamini seotud?

Jah, vald on suur, elanikke on kokku üle 5000. Loomulikult on neid piirkondi, millele on vaja rohkem tähelepanu pöörata. Eriti sellised kohad, kus on näiteks lasteasutused-koolid. Peamiselt siis Laiuse, Vaimastvere, Kuremaa ja Siimusti.

Kas on ka selliseid päevi, kus sõidad ainult ringi?

Jah, selliseid päevi on ette tulnud küll, kus ongi vaja liikuda sündmuskohalt sündmuskohale, ja sageli ei ole need seotud ühe piirkonnaga, vaid tuleb sõita valla ühest otsast teise. Tegelikult ongi nii, et vallavalitsuses on mul küll oma vastuvõtuaeg, kuid pigem eelistan reageerida inimeste kõnedele ja kohale sõita. Sellisel juhul on ülevaade toimuvast palju parem ja kontakt vahetum. Loomulikult ootan inimesi ka vastuvõtule, kui see neile paremini sobib.

Millist rolli Sa ise parema meelega konstaablina esindad? Kas oled karm politseiametnik või suhtled pigem mõistvalt?

Kindlasti on selliseid olukordi, kus tuleb olla karm ja õiglane, igal juhul ennast maksma pannes. Kuid arvan, et hoopis sagedamini on kasu sellest, kui inimestega rääkida ja püüda neid mõista. Karistus ei ole alati esmane lahendus, seda eelkõige noorte puhul. Tuleb leida kompromiss ja kui võimalik, siis eelistan hoiakut, et inimestele tuleb anda teine võimalus. Kõik sõltub muidugi asjaoludest, aga oma töös meeldib mulle kasutada vanasõna: ?Kui sa sulged ukse, siis avaneb selle asemel mitu akent.?

Kuidas Sulle tundub, milline on praegu inimeste usaldus vormikandja suhtes? Kas kodanikud pöörduvad oma muredega meelsasti abi saamiseks politsei poole?

Üldine suhtumine politseisse on minu meelest normaalne. Ja mulle isiklikult tundub, et inimesed usaldavad oma piirkonna konstaablit. Need, kellel on muresid ja minuga kokku on puutunud, teavad, et võivad mulle igal ajal helistada. Tunnen, et tahan tõesti südamest inimesi aidata ja nende jaoks olemas olla. Olen endale selle töö valinud ja see meeldib mulle. Rõhutan veel, et oma piirkonna inimestele olen alati kättesaadav.

Kas Sul jääb töö ja õppimise kõrvalt üle ka vaba aega ja millega siis meelsasti tegeled?

Jah, suur osa vabast ajast kulub õppimisele. Hobisid on mul tegelikult palju. Kui aega jääb, siis meeldib trenni teha, eriti jooksmas käia. Lugeda armastan samuti. Suurt huvi pakuvad mulle vene keel ja psühholoogia, neid püüan omal käel õppida. Väga meeldib kuulata muusikat. Väga hästi saan lastega läbi. Nendega suhtlemine ja mängimine pakub mulle suurt rõõmu. Ja praegusel hetkel on mu eesmärk kätte saada A-kategooria juhiluba. Igatsen endale mootorratast.

KLAIRE RÜNDVA

Vastuvõtt:
Jõgeva vald, Piiri 2
N: 10 ? 11
Tel: 776 8455
GSM: 5341 9575

blog comments powered by Disqus