Vanaisa südamerohud, rullidega saapad ja tubli annus tervisesporti

Põltsamaa Mari lasteaia õppeaasta lõpetas perespordipidu lasteaia õuel, kus peatähelepanu oli vabaajatraumade ennetustööl ning lustlikul tervisespordil.

Ei tea küll kuidas, aga üle kahe aasta toimuvad Mari lasteaia kevadised pereõuepeod saavad tunda alati ilmataadi lahket osalust. Nii ka selle aasta viimased maikuu kuumad päevad olid suureks abiks lasteaia peo korraldamisele. Päikesesäras sai toimuda laste rongkäik ümber maja, ühine virgutusvõimlemine ning laste sporditeemalised liikumiskavad.

Teadmised lastepärasest etendusest “Vaat mis juhtus!”

Sel aastal toetas lasteaia perepidu Jõgeva maavalitsus. Lasteaia aktiivne liikumisõpetaja Triinu Jänes oli kirjutanud selleks puhuks traumade ennetamise teemalise lastenäidendi. Perepeol näidendit esitanud õpetajate kehastuses tegid metsaloomad üksipulgi koosolijatele selgeks, missugused ohud võivad inimesi oodata, kui neil õigeid tervisthoidvaid teadmisi ei ole. Jänese sünnipäeval nimelt juhtus üks äpardus teise otsa: sünnipäevalaps ise kukkus uute kingiks saadud rulluiskudega põlved lõhki ja käpad valusaks, karuott põletas tikkudega oma käpa ära, orav aga maiustas ettevaatamatult vanaisa südamerohtudega, nii et lausa kiirabi tuli välja kutsuda. Õnneks oli abi enamjaolt omast käest võtta, sest laste õppeaastat saatnud suur sõber Lotte (õpetaja abi Merje Välba kehastuses) oli oma teadmistega igal pool abiks ja hullemad tagajärjed jäid seekord olemata.

Kes on osavam ja tugevam?

Lustakale näidendile järgnes programm lapsevanematele. Rühmades olid moodustatud emade neljavõistluse teatevõistkonnad, kes oma osavuse proovile panid. Alad olid naiselikud: odavise joogikõrrega, kettaheide plasttaldrikuga, õhupalli-  ning noolevise.  Isade võistkonnad seevastu pidid jõudu katsuma köieveos. See ala käis laste ja emade valju kaasaelamise saatel. Isad ise olid täie tõsidusega tõmbamise kallal, nii et kohtunikki tundus vähetähtsana ja ta võimsa tõmbega pikali kukutati.

Tea ja tegutse!

Lõpuks oligi aeg päeva kõige oodatuma osa käes. Õpetajad olid lasteaia õuele üles seadnud kompleksraja, mis koosnes 12 erinevast sportlikust tegevuspunktist. Iga lasteaialaps sai kaela osavõtukaardi, kuhu iga punkti läbimise järel pandi tempel, et tegevus on hästi sooritatud ning lisaks sellele ka traumaennetusteemalisele küsimusele õige vastus antud. Kõige meeliköitvamateks tegevuspunktideks kujunesid „pimeda raja läbimine”, poks tasakaalupinkidel, pugemine torudest, paarissulgpall, seebimullide püüdmine. Õpetajad tõdesid pärast ka, et küsimustele traumade kohta oskasid lapsed täna õpetlikule näidendile väga hästi vastata. Kõik punktid edukalt läbinu sai auhinnaks jahutava jäätise, kõrrejoogi ning traumaennetusalast õppematerjali.

Rõõmsa tujuga suvepuhkusele

Perepäeva lõpetas piknik, kus koosolijad tervislikke näkse maitsesid ja päiksel end pruunistada lasid. Lapsevanemad vastasid ka väikesele ankeedile tervisepäeva kohta. Tore on tõdeda, et lasteaeda tänati kena päeva eest ning sooviti jaksu ja jõudu järgmisteks taolisteks ettevõtmisteks. Järgnevatel päevadel joonistasid need lapsed, kes veel suvepuhkust oodates lasteaias käivad, pilte tervisepäevast, millest seati üles ka väike näitus.

TIIA KAERAMAA,

lasteaed Mari juhataja asendaja 

blog comments powered by Disqus