Vana Tallinn tuleb veinipealinna

Professionaalsetest muusikutest kuuluvad ansambli koosseisu dirigent Tõnu Kaljuste (vokaal, klahvpillid) ja ooperilavastaja Neeme Kuningas (vokaal, klahvpillid), teiste elualade esindajatest filmire?issöör Artur Talvik (vokaal) ning ärimehed Riho Rasmann (soolokitarr), Rein Kilk (saksofon), Arvi Mägin (trummid) ja Hans H. Luik (taustalaul, lavaline liikumine). Helipuldis istub Heiki Vaikma. Nn soojendajateks võtab Vana Tallinn kaasa tudengibändi Dahling. Igav ega liiga tõsine kell 19.30 algav kontsert arvatavasti ei tule.

Nii, nagu Lions-klubide, nii on ka Rotary-klubide peaeesmärk heategevus. Ansambli Vana Tallinn kontsertki on heategevuskontsert, millel saab teha annetusi tuleval aastal Sõpruse parki püstitatava pronksskulptuuri “Kalevipoeg kündmas” heaks. Skulptuuri autor Tauno Kangro viibib samuti kontserdil ja modelleerib sealsamas, lossihoovi lava serval plastiliinist Kalevipoja hobust. Väljas on skulptuuri makett, samuti digitaalne fotomontaa?, millel makett on 3D objektina pargikeskkonda paigutatud.

“Kuuldused mullu Sõpruse pargis toimunud graniitskulptuuri festivalist jõudsid Vanalinna Rotary-klubini selle klubi Põltsamaalt pärit liikme, suhtekorraldusguru Peep Mühlsi kaudu ja nad kutsusid mind endaga kohtuma,” ütles Sõpruse pargi rajaja Ants Paju. “Kuulanud Sõpruse pargi lugu minu suust ja näinud pargist kõnelevat raamatut “Puuted”, otsustasid nad ise Põltsamaale tulla. Muu hulgas sellepärast, et Vanalinna Rotary-meeste hulgas on neid, kelles tekkis huvi Kalevipoja kuju püstitamist toetada, ent kes enne tahaksid ise n-ö sündmuspaigal käia.”

Põltsamaale ei tulegi mitte üksnes ansambel Vana Tallinn, vaid Vanalinna Rotary-klubi peaaegu terves koosseisus. Enne kontserti käiakse pargis ning tutvutakse Põltsamaa kiriku ja veinikeldriga. Viimane on avatud ka kontserdi ajal.

Kindlasti tulevad kontserti kuulama Põltsamaa Ettevõtjate Liidu liikmed, ent oodatud on ka kõik teised huvilised.

RIINA MÄGI

 

blog comments powered by Disqus