Vana pood suletakse – elagu uus!

Need, kes olid harjunud Jõgeval Pae poodi külastama, peavad uuest nädalast tuttava tee mõneks ajaks unustama ja seadma ostlemiseks sammud kesklinna.


Pühapäeva õhtul kell 22 tehakse poes, mille hoone kolmekümne aasta eest  uhiuue ja moodsana avati, viimased ostud. Lõikuskuu jooksul algavad lammutustööd ja mihklipäevaks on kunagisest restorani- ja kauplusemajast jäänud vaid mälestus. See ei tähenda aga põrmugi, et linnajaos, mida Jõgeval ikka KEKi kandiks kutsutakse, edaspidi suures ja laia valikuga kaubakeskuses oste teha ei saaks. Jõgeva Majandusühistu juhatuse esimehe Toomas  Vahuri kinnitusel avab uus, nüüdisaegne pood samas  kohas uksed juba aasta pärast, sest ehitajad on lubanud hoone, kuhu mahub edaspidi  lisaks Konsumi tüüpi kauplusele ka ETK süsteemi ehituspood, apteek, lillepood ja ilmselt üht-teist veel, tulevaks jaanipäevaks tellijale üle anda.

Kes end maakonna kaubanduseluga kursis on hoidnud, see on kindlasti täheldanud, et Jõgeva Majandusühistu on lähiaastate jooksul teinud kõik endast oleneva, et Jõgevamaa ei ääremaastuks ja et nende ettevõtte poed ka väiksemates asulates nii sisu kui vormi ehk kaubavaliku ja väljanägemise poolest sellised oleksid, et kohalikul elanikul ka kaugemat külalist sinna juhatades  piinlik poleks.

Uued poed, mida  lausa maakoha kaubanduskeskusteks nimetada võib, on viimastel aastatel avatud Tormas, Tabiveres ja isegi maakonna piiri taga Avinurmes, hiljaaegu laiendati-uuendati Siimusti poodi. Rõõm on lugeda, et majandusühistul on plaanis uuenduskursil püsida: kui Pae keskus valmib, võetakse käsile Mustvee ehituskaupluse laiendamine.

blog comments powered by Disqus