Vana Kallim kutsub kodutute elutingimusi parandama

Ansambel Vana Kallim algatas heategevusaktsiooni Jõgeva linna kodutute öömaja pesuruumi renoveerimiseks ning kutsub selles osalema kõiki mõistvaid ja kaasinimesi aidata soovivaid kaaskodanikke.

Ansambli eestvedaja ja solisti Aimar Pihlaku sõnul kutsuvad muusikud ühiselt toetama Jõgeva linna kodutute öömaja pesuruumi renoveerimist. “Praegu on  pesemisvõimalus küll olemas, aga vaevalt et kellelgi sellistes tingimustes pesta meeldiks  Renoveerimist tahab kümne ruutmeetri suurune ruum, kuhu peaks mahtuma dušinurk, WC pott, kraanikauss, ventilatsioon. Ka ruumi suur aken on pärit kaugest ajast. Hinnanguliselt läheks renoveerimine maksma ligi 50 000 krooni,” rääkis Pihlak.

Nüüdisajastamise toetamiseks on võimalik kanda raha otse SA Jõgeva Linna Sotsiaalmaja arveldusarvele 221034194211. Samuti on tänuväärne, kui mõni ehitusfirma sooviks ettevõtmisele kaasa aidata kas materjali pakkumise või remonditööga.

Aimar Pihlak rääkis sedagi, et kodututele on tarvis ka meestejalanõusid, villaseid tekke, villaseid sokke, saunalinu, käterätte, voodilinu, tekkikotte, patju, šampooni, köögitarbeid, tolmuimejat, pesumasinat, elektripliiti. Vaja oleks ka keedukannu, kaheosalisi riidekappe, arvutikomplekte, kraanisegisteid ja tagumise äravooluga WC potte.

“Kui kellelgi on selliseid esemeid üle, siis on pakkumine teretulnud,” lisas ta.

Täpsemat infot algatatud heategevusaktsioonist saab telefonilt  51 18 380 ja meiliaadressilt vanakallim@meelejahutaja.ee “Olgem mõistvad, sest ühel päeval võime ise Jõgeval halli metallukse taga koputada ja öömaja paluda,” ütles Pihlak.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus