Valter Kalami mälestusvõistlustel võitsid Jõgevamaa kergejõustiklased viis esikohta

Laiuse teivashüppetüdrukud kuuluvad praegu omavanuste Eesti tippu ning nii tuligi B-klassis kolmikvõit: 1. Maarja Pärs 2.80, 2. Kadi Lille 2.60, 3. Minna Kuslap 2.50. Tähelepanu väärib, et Kadi Lille on 12-aastane ning kuulub alles tulevast aastast ametlikult B-klassi. Esikoht tuli ka meesjuunioride teivashüppes, kus oma tänavuse parima tulemusega 4.10 oli eakaaslastest üle Kristo Rudissaar.

Poiste B-klassi 1000 m jooksu võitis uue maakonna 14-aastaste rekordiga 2.47,26 neljakordne Eesti noortemeister Allar Lamp. Selle tagajärjega on Pala noormees ka Eesti B-klassi tänavuse edetabeli liider. Ka teine koht tuli Jõgevamaale, Põltsamaa poiss Madis Sulg sai ajaks 2.57,85.

Eesti tänavuse edetabeli tipptulemused sündisid ka tütarlaste vasaraheites. B-klassis oli ülekaalukas võitja Laiuse neiu Kristi Välbe, kes parandas oma nimel olevat 14-aastaste maakonna rekordit enam kui meetriga. Tulemus 39.13 jääb Eesti 14-aastaste rekordile alla vähem kui kahe meetriga ning selle tippmargi enda valdusesse saamine ongi tänavu Eesti B-klassi meistriks tulnud Kristi lähim eesmärk.

Ka meie A-klassi vasaraneiud heitsid oma tänavused parimad: Madli Kasemaa ja Kersti Rebaste said kaksikvõidu tulemustega 43.18 ja 41.12. Madli Kasemaa tulemus on ka uus maakonna 16-aastaste rekord. Tänavu Laiuse Põhikooli lõpetanud Madli jätkab sügisest õpinguid Audentese Spordikoolis.

Esikolmikukohti tuli veel kaks: Põltsamaa noormees Elmo Krumm, kes on nüüd juba aasta Tallinnas kõrgharidust omandamas, sai meeste 200 m jooksus kolmanda koha ajaga 22,13 (taganttuul üle lubatud normi) ning kolmas oli poiste B-klassi 200 m jooksus ka Lauri Ojala (aeg 25,44).