Valmiva hotelli sein sai puhtaks jääga

Teisipäeva hommikust võisid Jõgeva linnaelanikud kuulda omamoodi mürinat. Nimelt puhastati valmiva hotelli fassaadi, ent selleks kasutati uutmoodi tehnoloogiat. Nagu külmalinnale omane, jääd.


Iceblast Europe juhatuse liige Rauno Võsaste, kes jääpuhastusseadmeid sisse toob, ütles, et hoone seina oli igal juhul vaja puhastada, et anda majale värske ja kaubanduslik välimus. „Sooda- või liivapritsi ei kasutatud siin seepärast, et sellest tekib tolmu. Jääga puhastamisel on vaid hääl,“ ütles Võsaste. Puhastustöid tegi KL Soodaprits.
Seadmesse lähevad väikesed kokteilijää kuubikud, mis omakorda purustatakse ning nii seejärel vuhiseb jää vastu puhastatavat pinda. Võsaste hinnangul võiks jääga puhastamist aina enam kasutusele võtta. „Sellest ei teata veel väga palju, ent tegemist on loodussõbralikuma lahendusega,“ nentis ta.
Jõgeva Majandusühistu tegevjuht Toomas Vahur, kes parajasti ümber hoone kõndis, ütles, et valik hoone fassaad jääga puhastada tuli ehitajalt. „Siiani tundub, et ehitustööd püsivad graafikus,“ ütles Vahur.
Hotell peaks valmima uue aasta suveks.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus