Valmiv film ootab lugusid detsembrimässust

Täispikk mängufilm tööpealkirjaga ?Mäss? keskendub 1924. aasta 1. detsembri kommunistlikule riigipöördekatsele Tallinnas, näidates, kui lähedal oli Eesti oma noore iseseisvuse kaotamisele. Toetamaks linalugu autentsete meenutustega, kutsub filmi produtsent Artur Talvik inimesi üles koguma mälestusi detsembrimässust.

?1924. aasta kommunistlik riigipöördekatse on üsna vähe kajastamist leidnud, kindlasti elab aga Eestis veel inimesi, kes selle kohta huvitavaid lugusid oskavad rääkida,? selgitas Artur Talvik. ?Kutsume kõiki üles oma vanemate ja vanavanematega vestlema ning neilt kuuldud lugusid filmitegijatele edastama.?

Parimad lood avaldatakse filmi koduleheküljel ning need kirjutatakse võimalusel sisse filmi stsenaariumisse. Kõikide meenutuste saatjate vahel loositakse välja kinopileteid ning nad saavad osaleda ajaloolise action-draama võtetel.

Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks valmiva filmi peategelasteks on värskelt abiellunud Tanel ja Anna Rõuk, kes on otsustanud Eestist lahkuda. Nende ärasõidupäeva hommikul algab aga Tallinnas mäss, mille keerises noored armastajad lahku rebitakse. Anna satub kommunistide liidri kätte vangi ning Tanel asub Annat sõjaseisukorras olevas Tallinnas päästma. Paralleelselt Taneli ja Anna draamaga avatakse verise öö tagamaad ning tegutsevad ajaloolised tegelased: kindralid Ernst Põdder ja Johan Unt, riigivanem Karl Akel, teedeminister Karl Kark jt.

Filmi võtted algavad tänavu detsembris, suurele ekraanile peaks ajalooline action-draama jõudma järgmise aasta sügisel. ?Mäss? on senini kõige kallim kohaliku rahastusega toodetav Eesti mängufilm ja selle eelarve küünib 24 miljoni kroonini. Filmi toodab produktsioonifirma Ruut ning selle re?issööriks on Asko Kase. ?Mässu? stsenaariumi kirjutavad ajaloolistele dokumentidele tuginedes Mihkel Ulman ja Lauri Vahtre, operaatoritöö teeb rahvusvaheliselt tunnustatud Kjell Lagerroos (Soome).

Kõik meenutused ja mälestused (võimalusel koos asjakohase pildimaterjaliga) 1924. aasta detsembrimässust on oodatud aadressile film@ruut.com või Faehlmanni 10, 10125 Tallinn, OÜ Eetriüksus, märgusõna ?Detsembrimäss?.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus