Valmistutakse Täiskasvanud Õppija Nädalaks

Täiskasvanud Õppija Nädalat korraldab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga. Igas maakonnas hoolitsevad nädala ettevõtmiste kordamineku eest aga vastavad tugigrupid eesotsas koordinaatoritega. Jõgevamaal on teist aastat olnud koorinaatori kohustused Pille Tuti kanda, kes igapäevaametilt on Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist.

            Sarnaselt eelmise aastaga, on tänavuse Täiskasvanud Õppija Nädala moto “Õpime mõnuga”, mis tähendab, et inimesel on võimalus õppida kõikjal ja kõiges ning ka üheskoos ? koolis, kodus, tööl, külas jne. Seda silmas pidades on ka organiseeritud erinevaid tegutsemis- ja õppimisvõimalusi ning ettevõtmisi ? kõike, mis seostub täiskasvanud inimese arenemise ja enesetäiendamisega. Olgu need siis teabe- või õppepäevad, kursused, loengud, väljasõidud, kohtumised jms. Olulise uuendusena on selleaastasel Täiskasvanud Õppija Nädalal võimalus koostöös maakondade koordinaatoritega kohale kutsuda õpibussi, kus saab korraldada meelepäraseid õpitegevusi. Bussis on interneti püsiühendus, jagatakse infot õppimisvõimaluste kohta jne. Jõgevamaale tuleb õpibuss 9. oktoobril ning peatub kolmes kohas ? Pajusi rahvamaja, Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli ja Pala rahvamaja juures.

            Nagu seesugustel nädalatel tavaks saanud, tunnustatakse aasta õppijaid, koolitajaid, koolitussõbralikumaid organisatsioone ja omavalitsusi nii üle Eesti kui ka maakondades. Kandidaate sai esitada 14. septembrini. Jõgevamaa tunnustusüritus korraldatakse 10. oktoobril Kuremaal, kus kõigi nende aunimetuste saajad ka teatavaks tehakse. Lisaks eespool nimetatutele kuulutatakse siis välja ka Aasta Õpetaja.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus