Valmecos kohtusid kunagised EKE tööstusjuhid

Kokkutuleku korraldamise üks eestvedajaid, omaaegne EKE tööstusjuht, praegune kinnisvara- ja maakleriteenuseid osutava firma ELKE International juhataja Andres Tamm märkis, et kunagistest KEK-idest on välja kasvanud rohkesti edukaid ettevõtteid. “KEK-e võib pidada ka teatud mõttes kapitalismikolleteks sotsialismi ajal, neil oli rohkem võimalusi majanduselu iseseisvaks korraldamiseks. Kindlasti saadi nendes ettevõtetes ka kogemusi, mis kuluvad ära praegugi.”

Andres Tamme sõnul on EKE süsteemist välja kasvanud mitmed suured tegijad Eesti ehituses: firmad Merko, Eesti Ehitus, Skanska.

Kahjutundega märkis Andres Tamm aga seda, et paljud KEK-ide ehitatud põllumajandushooned ja elamud on tänaseks tühjaks jäänud või lagunenudki. “See on ajastu paratamatus, kuid ehk leiab mõni selline hoone lähitulevikus taas kasutamist,” arvas ta.

Harju Elekter nõukogu esimees Endel Palla kinkis kokkutulekul osalejatele Harju KEK-i tutvustava raamatu. “KEK-ide ajalugu on vaja jäädvustada ja hea oleks, kui selliseid raamatuid ilmuks ka teistes Eestimaa piirkondades,” arvas ta.

AS Valmeco saamisloost, erinevatest etappidest firma arengus rääkis koosolijatele ettevõtte juhataja Rein Mõts, kelle eestvedamisel tehti Valmecos ka ringkäik.

“Aktsiaselts Valmeco on rajanud kaasaegse tootmisbaasi ja saanud viimase kümne aastaga konkurentsivõimeliseks ja püsiva töötajaskonnaga ettevõtteks,” avaldas oma muljeid Andres Tamm.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus