Vallo Allingu: “TÜ/Rock pronksmedalivõitu andsin panuse meeskonnakaaslasi ergutades”

Eelmisel nädalal oli Eesti spordielu suursündmuseks korvpallivõistkonna TÜ/Rock pronksmedalivõit Balti Liigas. Meeskonna liige, Jõgeva vallast Palupere külast võrsunud elukutseline korvpallur Vallo Allingu ei saanud hiljutise jalaoperatsiooni tõttu kaasa mängida, kuid aitas võistlustele  kaasa meeskonnakaaslasi ergutades. 

iii

Kas oleks põhjust praegu öelda: mõtled Eesti korvpall, ütled Tartu Ülikool/Rock, ütled Tartu Ülikool/Rock, mõtled Eesti korvpall?

Praegu võib küll nii öelda, sest TÜ/Rockil on Eesti korvpallis suur osa.

Eesti korvpalliajalukku läheb kahtlemata TÜ/Rock pronksmedal Balti Liigas ja selle taganud võit Riia ASK üle 77:68. Oma Achilleuse kõõluse probleemide tõttu pidite mängu vaatama pingilt. Kas mängu ajal oli momente, millal oleksite väga tahtnud minna väljakule ja meeskonna heaks midagi teha ?

Jah, ja mitte ainult selles mängus.  See tahtmine on olnud kogu hooaja vältel, sest mänge kõrvalt vaadata on raske, kui ise  aidata ei saa. Olen proovinud oma panust anda meeskonnakaaslasi ergutades.

Kuidas möödus üldse TÜ/Rocki pronksmedali võidupäev isiklikult Teil, millele kõige rohkem mõtlesite?

Minul möödus päev tavapärases rütmis, sest ise ei mänginud ja tavapäraseid mängueelseid rituaale ei pidanud sooritama. Aga väike ärevus oli ikka sees.

Kui erinev on Teie hinnangul üldse korvpallimängu stiil Eestis, Lätis ja Leedus? Ehk on Baltimaade korvpallil ka teatud ühiseid jooni?

Mängustiilides suuri erinevusi ei ole, aga erinevused seisnevad pigem mängijate valikus.

Räägiksime veel tervisest. Kui hästi olete operatsioonist paranenud ja kas neid probleeme, mis jalaga tekkisid, saanuks ka ära hoida, või on see korvpalluri jaoks nii-öelda paratamatus?

Praegu tundub, et jalg paraneb hästi. Vigastusi tuleb ikka spordis ette, aga oleks pidanud juba eos probleemile rohkem tähelepanu pöörama, võib-olla ei oleks asi siis nii hulluks läinud. Väikese valuga oli võimalik mängida ja raske oli mängudest eemale jääda. See on tagantjärele tarkus, et trauma ilmnemisel oleks võinud lasta jalal  puhata.         

Millist kehalist koormust võite endale üldse praegu lubada ja kui kaua võtab aega lõplik taastumine?

Praegu võin lubada endale tervisesportlase koormust: jalgrattasõit, kiirkõnd, jõusaal, kerge jooks ja eriharjutused jala taastumiseks. Seda teen iga päev.

Särginumber  10, positsioon 5, pikkus 206, Kaal 110. Need on arvud, mis iseloomustavat Teid kui korvpallurit. Kuidas nende arvudega ise rahul olete ja kas Teie jaoks on oluline ka teatud numbrite mütoloogia?

Minu jaoks puudub numbritel eriline tähendus. Särginumber 10 on jäänud mulle juba kooliajast ja kui on olnud võimalik numbrit valida, siis olen ka selle valinud. Korvpallurina võiks mul pikkust rohkem olla, aga tavaelus võiks natuke vähem olla.

Aleksei Tammistest on kirjutatud raamat “Kirg“. Kui kunagi kirjutatakse raamat Teist, mis võiks olla selle pealkiri?

Loodan, et minu mängijakarjäär on poole peal ja raamatust on veel vara rääkida. See tuleks väga õhuke.

Ennekõike nimetaksin treener Raivo Trallat, kes on mind väga palju aidanud ja võimaldanud kodukandis suurepäraseid treeningutingimusi.

Kui kehalise kasvatuse õpetaja James Naismith poleks 1891. aastal Ameerika Ühendriikides Springfileldis korvpalli välja mõelnud, millise spordialaga tegeleksite siis praegu?

Kui ei oleks korvpalli, siis ma oleksin võib-olla edukas põllumajanduse valdkonnas. Tervisesportlasena meeldivad mulle kõik spordialad, kus on vahetut võistlust.

Kui sageli jõuate oma vanematekoju Reinu tallu  Jõgeva vallas Palupere külas? Kuidas seal põllutööd edenevad?

Ajal, kui vigastuse pärast mängida pole saanud, olen jõudnud kodutallu sagedamini ja sõidan sinna igal vabal momendil. Kevadtöödega on juba alustatud, aga nendega tegelevad rohkem vanemad ja vanem vend. Võimalusel aitan ka ise.

Vallo Allingu CV

Sündinud: 11. jaanuaril 1978 Jõgeval

Haridus: Kuremaa tehnikum aastatel 1993-1998.

Tegevus profikorvpallurina:

Puurviljaparadiis 1998-2000

Korvpalliklubi Rakvere 2001-2002

Alates 2002 Tartu Ülikool/Rock mängija

Tähtsamad saavutused :

Eesti meister 2004, 2007, 2008

Eesti meistriliiga parim keskmängija 2004 ja 2006

Hüüdnimi: Pallingu

Abikaasa Liina, tütred Ingebor-Megy ja Triinu-Mai.

(Allikas: raamat „Sporditegijad Kalevipoja tegude maalt” ja Vikipeedia) 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus