Vallavolikogu toetas Sadala lasteaiarühma 26 000 euroga

Torma vallavolikogu otsustas eraldada Sadalas tööd alustava Torma lasteaia “Linnutaja” rühma toetuseks 26 000 eurot. Lasteaiarühmale, mille nimeks valiti konkursi korras Lepatriinud, on tehtud ka annetusi.


Raha eraldamise otsust Sadala lasteaiarühma tegevuse alustamiseks toetas Torma vallavolikogu koalitsioon, opositsiooni seisukoht oli aga vastupidine.

“Sadala kooli ümberkorraldamine 2012. aastal tekitas olukorra, kus kolmandik majast oli alakasutuses. Toona nägid lapsevanemad ja kohalikud ettevõtjad ainuõige lahendusena ruumide kohandamist lasteaiarühmale. Projekti eestvedajaks sai kogukond. Täna on jõutud seisu, kus lasteaia loomise otsus on volikogus saanud heakskiidu, kogukond on lunastanud ehitusprojekti ja ehitustööd käivad. Lasteaia rajamine on põhjalikult eelarvestatud, kuid nagu ikka vanade majade puhul, on ka Sadala koolimaja üllatanud meid  nii heas kui halvas mõttes. Ehitustööde käigus avastati vana kinnimüüritud ukseava magamis- ja mängutoa vahel, mille taastamine on ehitustööde positiivne lisa. Vanad küttetrassid ja muud põrandaalused torustikud üllatasid ehitajat aga halvas mõttes – plaanitud töödele lisaks tuleb lasteaiaosas uuendada ka kogu küttesüsteem,” rääkis Torma vallavanem Triin Pärsim.

Tema sõnul kulub Sadala lasteaiarühma tegevuse alustamiseks vajalikeks projekteerimistöödeks, ehitustöödeks ja vabatahtlikuks tööks kokku üle 40 000 euro, millele lisandub üle 10 000 euro mänguväljaku ja sisustuse tarbeks. “Eelarve moodustub haridus- ja teadusministeeriumi eraldisest, kogukonna ja toetajate rahalisest annetusest, kohaliku omavalitsuse toetusest, vabatahtlikust tööst ja abistamisest materjalide andmisega. Suvisel kampaanial kogume veel raha sisustuse ja mänguväljaku jaoks.”

“Projekti kulukuse tõttu otsustasid Sadala elanikud ja ettevõtjad panustada ehitustegevusse, mänguala kujundamisse, ruumide sisustamisse ja õppevahendite soetamisse,” lisas ta.  

“Lisaks sellele, et kooli ruume kasutatakse edaspidi optimaalselt ja lasteaiatee on mudilastele turvaline, aitab kodulähedane lasteaed Sadala piirkonna emadel-isadel paremini tööd leida ning seeläbi perede majanduslikku olukorda parandada. Samas annab ühe avaliku teenuse lisandumine piirkonnale elukeskkonnana väärtust juurde,” kinnitas vallavanem. 

Võimalik annetada

Sadala lasteaiarühma toetuseks on  praeguseks annetatud  üle 7000 euro. “Annetada on võimalik jätkuvalt MTÜ Sadala Kandi Edendajate Ühing arveldusarvele  EE481010220219327221 SEB pangas või Torma vallavalitsuse arveldusarvetele SEB  pangas EE801010102032061002 või  Swedbankis EE902200001120055536. Selgitusse palume märkida “Sadala lasteaed”.

Iga annetus, olgu suur või väike, on väga teretulnud ja aitab rühma avamisele kaasa. Heategu saab vääriliselt meeles peetud. Soovi korral tagatakse annetajatele ka anonüümsus,” ütles Triin Pärsim.

“Asutuste annetusi saame enamasti tänu omakandi inimestele. Värviraamatud ja lauamängud jõudsid meieni Sadala kooli vilistlase ja Apollo raamatupoe juhataja Älis Joala kaudu. Sisutustekstiilidega (padjad/tekid) on lubanud meid toetada Farbot OÜ ja Kristina Kaur. Tehnika ja tööjõuga toetavad ettevõtmist kohalikud ettevõtjad ja kogukonna liikmed. Oleme kavandamas toetuskampaaniat Jõgeva MC ja Eigo Ellissoni abil,” lisas ta. 

Nimeks Lepatriinu

Sadala lasteaiarühma nimekonkursile esitati mitmesuguseid nimesid, nagu säde, sinitähed, sinililled, vikerkaar, lepatriinud, jaaniussikesed, õnneseened ja sipelgad. “Viimasesse vooru jõudsid Vikerkaar ja Lepatriinud. Lapsed valisid nimeks Lepatriinud,” rääkis Torma vallavanem.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus