Vallavolikogu toetas kinnistu müümist

Viimasel Põltsamaa vallavolikogu istungil tuli volikogulastel langetada otsus, mida teha Põltsamaa vallas Pudukülas asuva Villa nimelise kinnistuga, mille koosseisus on 1,7 hektarit põllumajandusmaad, 0,13 hektarit õuemaad ja 0,02 hektarit muud maad ning mida soovib osta Tallinnast pärit inimene. Põltsamaa vallavolikogu toetas Villa kinnistu võõrandamist seda  osta soovivale inimesele.

Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson lausus, et see kinnistu seisab juba pikemat aega tühjana, kinnistu omanik viibib Lustivere hooldekodus. Nüüd tunneb selle vastu huvi Juri Postnikov Tallinnast, kes ei ole aga Eesti Vabariigi kodanik. Seetõttu peab ta küsima kinnisasja võõrandamiseks luba Jõgeva maavanemalt.

Maavanem omakorda on selle kinnistu võõrandamise küsimuses pöördunud Põltsamaa valla poole, et saada teada valla seisukoht.  

Tõnsoni sõnul mahuvad nad otsust tehes ajalistesse raamidesse, mille vältel hoone võõrandamisega seotud kirjavahetust pidada. Vallavanema kinnitusel saab Põltsamaa vallavolikogu selle võõrandamise osas ainult oma arvamust väljendada, sest ostu-müügitehingu toimumist vallavolikogu otsus ei mõjuta.

Tõnson lausus, et nad on seda teemat vallavalitsuses arutanud ning soovitavad Villa kinnistu müüa inimesele, kes selle omandamiseks soovi on avaldanud. Praegune omanik enam ise oma kodus hakkama ei saa ja on huvitatud talle kuuluva kinnistu müümisest. Toivo Tõnson lausus, et kõik sellised seisvad kinnistud kipuvad lagunema ja tegelikult ongi eluhoone juurde kuuluvad abihooned juba lagunenud. Õnneks on elumajal plekk-katus, tänu millele on hoone enam-vähem talutavas olukorras. Kunagisel uhkel elumajal on praegu uksed avatud ja aknad lagunemas. Nii laguneb see iga päevaga järjest enam.

Põltsamaa vallavolikogu aseesimees Mati Kivi ütles, et see maja asub Adavere kunagiste kalakasvatustiikide lähedal ja oleks mõistlik lubada see maja müüa. Tema sõnul on see väga positiivne, kui leidub inimene, kes hoone hävingust päästab.

Mati Kivi kinnitas vallavanema öeldut, et omal ajal oli tegemist päris uhke hoonega.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus