Vallavolikogu eraldas reservfondist remonditöödeks raha

Viimasel Põltsamaa vallavolikogu istungil oli päevakorda kavandatud eelnõu raha eraldamisest Põltsamaa valla 2014. aasta eelarve reservfondist. Konkreetsemalt oli juttu Lustivere kultuurimaja remonditööde jätkamisest.

Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul kavandatakse Lustivere kultuurimajas remonditööde viiendat etappi, mis läheks arvestuste kohaselt maksma 54 413,92 eurot. Sellest moodustab EAS-i toetus 28 771 eurot. Seega on kogumaksumusest puudu jääv summa 25 642,92 eurot. Remonditööde läbiviimiseks on tänaseks korraldatud juba kaks pakkumust. Vallavanema sõnul oli esimese väljakuulutatud hanke peale laekunud ainult üks pakkumus, kus remonditöödeks välja pakutud summa oli 61 000 eurot. Teise väljakuulutatud ehitushanke peale laekus kolm pakkumust, kus soodsaima tegi Jõgeva Ehitus OÜ summas 53 413,92 eurot.

Toivo Tõnson sõnas, et loodeti odavamat lahendust ja väga keeruline on teostada remonditöid nii, et midagi tehakse ära ja midagi jäetakse samas tegemata. Seetõttu jõuti järeldusele, et mõistlik oleks leida EAS-i toetusele lisaks raha valla reservfondist, et Lustivere kultuurimaja renoveerimine lõpetatud saaks.

Varasemaks neljaks remonditööde etapiks on mitmete projektide kaudu saadud juurde 186 000 eurot. Eelmiste etappide puhul toimus rahastamine selliselt, et 90 protsendi ulatuses saadi toetust ning omaosalus oli 10 protsenti. Seekord oleks omaosaluse protsent 45,5. Vallavanem lausus, et kuna  ehitustööde hinnad järjest tõusevad, oleks mõistlik Lustivere kultuurimaja remont praegu lõpuni teha.   

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus