Vallavanem näeb Põltsamaa vallas positiivseid arenguid

Möödunud reedel Põltsamaa kultuurikeskuses toimunud Vabariigi aastapäeva vastuvõtul arutles Põltsamaa vallavolikogu esimees selle üle, mida tähendasid Eesti jaoks sada aastat tagasi toimunud sündmused, mis viisid Eesti riigi loomiseni.


Põltsamaa vallavanem Margus Möldri tõdes, et Eesti inimeste elujärge saab hinnata lihtsate parameetrite abil, milleks on ostujõud, tervis, oodatav eluiga ning haridus.

Kuid Põltsamaal näeb vallavanem positiivseid arenguid. Lossipäevad, kohvikutepäevad, lumelinna rajamine annavad tunnistust kohalike elanike koos tegutseda tahtmisest. Põltsamaa valda on registreeritud mitusada ettevõtet, mis annavad tööd mitmele tuhandele inimesele. „Meie riik on meie nägu ning Eesti käekäik sõltub meist endist,“ arutles Margus Möldri.

Põltsamaa valla 2018. aasta tegu on Põltsamaa-Annikvere kergliiklustee rajamine ja Põltsamaa linnas asuva Pajusi mnt ja Tallinna mnt uuendamine. Aasta noortetegu on liikumisala avamine Põltsamaa Lille tn koolimaja hoovis.

Põltsamaa valla aasta teo valimisel anti kokku 809 häält, tee-ehitused said kokku 175 häält.

Mullu valmis 2,9 km Annikvere jalgteed, linnasisest Tallinna maanteed rekonstrueeriti 430 m ja sellega külgnevat jalgteed 500 m ulatuses. 2018. aastal lõppes ka linnasisese Pajusi maantee ehitus, uuendatud sai 1,2 km sõiduteed ja 1,1 km kergliiklusteid. Ühtekokku läksid tööd maksma 1,56 miljonit eurot.

Tee-ehitusele järgnes aasta teo valimisel Kuningamäe suusamaja ehitus ning tervise- ja suusaradade arendus 159 häälega ja valla õpilastele pakutav tasuta koolilõuna ja hommikupuder 143 häälega.

Aasta noorteteo valimisel anti kokku 784 häält. Esimeseks hääletati 153 häälega liikumisala, mis valmis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi, kooli vanematekogu ja MTÜ Kogemise Rada koostööna. Ala valmimisele aitasid kaasa paljud kohalikud ettevõtted, mitmed eraisikud ja lapsevanemad ning Põltsamaa NNKÜ-NMKÜ (Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristlik Ühing).

Teiseks tuli 121 häälega Tõrukese lasteaia jõulukaardiprojekt eakate kodu elanikele ja kolmandaks jõusaali avamine Eskus, millele anti 111 häält.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus