Vallajuhtide toolid jälle kõiguvad

Mustvee umbusaldused said alles lõppeda kui järgmises omavalitsuses umbusaldamiseks läks. Muidu poliitiliselt rahulikus Põltsamaa volikogus anti sisse umbusaldusavaldus volikogu esimehele Andres Väänile.


Umbusaldajad on seisukohal, et koalitsioonilepingu elluviimisel pole lähtutud kokku lepitud põhimõtetest ja eesmärgist, et Põltsamaa vald oleks tasakaalustatult arenenud. Rääkimata sellest, et volikogu esimehele heidetakse ette ebakompetentsust, ebaviisakat käitumist volikogu istungitel teiste liikmete suhtes ja seda, et kogu juhtimine toimub Tallinnast. Avalduse andjad arvavad, et esimehel puudub huvi kohapeal toimuva vastu.

Arvatakse, et kui haldusreformi tulemusel on ühinenud omavalitsused teinud arenguhüppe, siis on Põltsamaa vallas tekkinud seis, kus rapsitakse suvaliselt tulevikku vaatamata. Rääkimata otsustest, mille puhul ei arvestata spetsialistide arvamusi või jäetakse arvestamata ühised huvid. Ning kõik see on aluseks umbusaldusavaldusele.

Kui Mustvee vald on selle tee juba läbi käinud, siis ilmselt kulub ka Põltsamaal üksjagu aega arusaamaks, mida teha tahetakse ja mis on järgmine samm, mida astuda. Loodetavasti ei saa Mustveest näide, mida teistes omavalitsustes jälgida. Kuid nagu ikka näitab aeg, kuidas ja mida. Selge on see, et tool on kõikuma löönud ning enne kui rutakaid otsuseid teha, tuleb hetkeks aeg maha võtta ja mõelda, kuidas edasi.

blog comments powered by Disqus