Välja tänav saab korda septembri alguseks

Põltsamaal remonditakse väikest, alla saja meetri pikkust Välja tänavat, mille kaudu sõidavad Selveri juures asuvast Põltsamaa bussijaamast välja paljud kohalikke ja üksikuid kaugliine teenindavad bussid, lisaks muud sõidukid. Sama tänavat mööda sõidavad Põltsamaal tegutseva E-piima juurde piimaautod, sest see on nende jaoks ainuke sissepääs ettevõtte territooriumile.


Remondi ajal sõidavad piimaautod E-Piima vastuvõtupunkti mööda remonditavat teed. Põltsamaa vallavalitsuse teedespetsialisti Aivar Aigro sõnul alustati Välja tänava remondiga esmaspäeval. Paralleelselt teeremondiga pandi Elektrilevi tellimisel paika reservtoru elektrikaabli jaoks. Kaablitoru paigaldati ka Tartu maantee alla, kuid mitte tee kaevamise, vaid teealuse puurimise abil.

Aigro sõnul on Elektrilevil käsil projekt, mille käigus vahetatakse välja jõukaablid. Välja tänava alla paigaldatava kaablitoru kaudu jõuab elektrivool E-Piima.

„Tee muldkeha alla paigaldatakse ka drenaaž ja sadeveetorud. Senine teekatte all olnud pinnas kaevatakse sealt välja ning asendatakse dreenliivaga. Selle peale paigaldatakse killustik, mis kaetakse kahekihilise asfaltkattega. Asfaldi paigaldamise käigus tuleb Välja tänav siiski paariks päevaks sulgeda ja piimaautode liikumine ajutiselt ümber korraldada,” rääkis Aigro.

Tegelikult on olukord keeruline ka bussiliikluse jaoks. Kohalikke liine teenindavad Atko firma bussid saavad Selveri kõrval asuval platsil üsna normaalselt tagasipöörde teha. Probleemsem on olukord suurte busside jaoks, aga neid sõidab päeva jooksul Põltsamaale sisse vaid mõni üksik.

Teedespetsialist usub, et Välja tänav peaks korda saama septembrikuu alguseks. Ka vana bussijaamahoone juures parkimisplatsil on mõned päris suured augud, mis vajavad hädasti parandamist. Aivar Aigro sõnul on territooriumi omanikuga kokku lepitud, et asfalteerimistööde käigus saavad ka need augud likvideeritud. Lisaks vajab korda tegemist üks kanalisatsioonitorustiku paigaldamise käigus läbi kaevatud koht, mis teeb kokku ca 50 ruutmeetri jagu remonditavat pinda lisaks Välja tänavale.

Nüüdseks on täielikult lõpetatud Lossi tänava remonditööd. Profiiliparandused on samuti lõppjärgus, ainult Pikal tänaval on veel natuke teha. Seejärel lastakse Pikal tänaval liiklusel mõnda aega toimida ning siis tehakse seal pindamine.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus