Valitsuse suutmatus otsustada külvab ebakindlust

Rahvaliidu hinnangul külvab pidev eelarve kärpeprotsess ühiskonnas segadust ja ebakindlust. Valitsus võtab sellega peredelt ja eakatelt kindluse tuleviku ees.

Selle asemel, et pidevalt rääkida kõikvõimalikest kärbetest, sealhulgas pensionide maksustamisest, tuleb teha tööd, tagamaks eurotoetuste maksimaalne kasutamine ja nende investeeringuteks suunamine. Lõputud kärped ei too kaasa majanduse elavnemist.

Pidev arutelu võimalike kärpevaldkondade üle on võtnud rahvalt kindlustunde ning õõnestanud kogu riigi usaldusväärsust. Valitsus väidab, et jagada saab seda, mida on jagada, kuid valitsus ei saa veeretada oma tegemata tööd rahva õlule.

Valitsus ei tohi suruda kätt ühiskonna kõige nõrgemate taskusse, inimesele peab jääma usk oma riiki. Eestis on enam kui 382 000 pensionisaajat, keda püütakse küüniliselt tõmmata inetusse pensionikärbete karikakramängu.

Eelmisel nädalal tuli võimuliidust kõigepealt teade, et valitsus võib maksustada pensionid ravikindlustusmaksuga, seejärel lükati see ümber. Rahandusminister Jürgen Ligi väitis taas, et ajakirjandus on teda valesti mõistnud.

iii

MAI TREIAL, Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees

blog comments powered by Disqus